reklamı kapat

POPÜLER

MMORPG efsanesi RuneScape mobil platformlara geliyor

Gerçekten kaliteli ve sürükleyici bir MMORPG ( Devasa Online Rol Yapma Oyunu) geliştirmek hiç kolay değil. Bazı oyun firmaları kendi MMORPG oyununu piyasaya sürse de yalnızca birkaç yıl sonra bu oyunların fişini çekiyor. Bu nedenle de günümüzde bu türdeki oyunların sayısı bir elin parmaklarını geçmiyor. Oyun tarihinin en köklü ve en iyi MMORPG’lerinden biri olan RuneScape, mobil platformlara gelerek milyonlarca oyuncuyu şimdi de telefon ekranına kilitlemeye hazırlanıyor.2001 yılında  Java ile geliştirilen ve tarayıcı tabanlı bir oyun olarak karşımıza çıkan RuneScape, aradan geçen 16 yılın ardından kendisine hatrı sayılır bir hayran kitlesi elde etti. 2016 yılına kadar tarayıcı oyunu olmaya devam eden RuneScape, bu tarihte başlı başına bir yapım olarak indirmeye sunuldu. Oyunun geliştiricisi Jagex, şimdilerde ise mobil platformlara çıkartma yapmaya hazırlanıyor.

Yapılan açıklamaya göre hem RuneScape, hem de RuneScape’in klasik versiyonu mobil platformlara adım atıyor. Çapraz platform desteği sunacak olan oyunun böylece hangi platformdan oynanırsa oynansın aynı deneyimi sunacağı ifade ediliyor. PC oyuncularının istediği zaman telefondan oyunu oynamaya devam edebileceği ve mobildeki oyunun tek farkının dokunmatik ekran için özelleştirilmiş arayüz olacağı söyleniyor.

Klasik oyunu sevenlerin tercihi Old School RuneScape’in kış ayında, RuneScape’in ise 2018 yılı içerisinde indirmeye sunulacağı ifade ediliyor. Mobil sürümle ilgili tüm detaylara buradan göz atabilirsiniz.