reklamı kapat

POPÜLER

YOUMO
YOUMO
YOUMO

Mobil cihazlarla uyumlu modüler akıllı priz [Video]

Günümüzde mobil cihazların ve bilgisayarların kullanımı artıkça prizlere olan ihtiyaç da çoğaldı. Genellikle piyasada satılan prizler ise bu duruma ne yazik ki bir çözüm getiremiyor. Bu durumun farkında olan Münih merkezli Good Gadgets isimli bir şirket bu sorunu ortadan kaldırmaya hazırlanıyor.

YOUMO
Fon foplama platformu Kickstarter üzerinden başlatılan yeni bir proje, priz cihazlarını akıllı ve modüler bir hale getiriyor. Daha önce piyasaya sürülen prizlerden kullanım açısından çok daha farklı olan cihaz YOUMO adını taşıyor. Modüler tasarımı sayesinde prize farklı modüller takılarak prizin farklı işlevler kazanması sağlanabiliyor.

Prize kablosuz şarj, sensör/güvenlik, çoklu USB, kablosuz hoparlör, ışık veya adaptör modülleri takılabiliyor.

7 farklı renk seçeneğine ve üç farklı uzunluğa sahip kordonun takılabileceği cihazın başlangıç paketinde 1 adet kordon ve 2 adet modül yer alıyor. Pek tabii daha çok sayıda kordon ve modül olan paketler de kullanıcılara sunuluyor. 2014 yılından beri çalışmaları devam eden YOUMO tüm bunlarla birlikte akıllı modülü sayesinde nesnelerin internetine özel olarak geliştirilen cihazlarla uyumlu şekilde çalışıyor. iOS ve Android için geliştirilen uygulama yardımıyla kullanıcılar bu cihazlarını da uzaktan kontrol edebiliyor. Şimdiye kadar yaklaşık 41 bin euro fon toplayan YOUMO‘nun üretime geçebilmesi için 50 bin euro fon desteğine ihtiyacı var. YOUMO eğer yeterli fon desteğini toplayabilirse 2017 yılının şubat ayında piyasaya sunulacak. YOUMO‘nun başlangıç satış fiyatı ise 30 euro olacak.

VİDEO