reklamı kapat

POPÜLER

Mobil dünyanın İsviçre çakısı: GOkey [Video]

Herbiri hayatımızı bir ucundan kolaylaştırmayı amaçlayan ve Bluetooth teknolojisinin gücünü arkasına alan ufak aksesuarlar son dönemin en popüler teknolojileri arasında sayılabilir. GOkey ise birkaç adım öne çıkarak her derde deva olmayı amaçlayan ufak çözümler sunuyor ve bir adet edinilmesi gereken cihazlar listemize altın harflerle ekleniyor.

Ufak boyutlu bir anahtarlık olan GOkey, 400 mAh gücündeki dahili pili sayesinde akıllı telefonları acil durumlarda açık tutmaya yetecek kadar şarj edebiliyor. iPhone 5/5S için Lightning ve Android cihazlar için Micro USB uçlu iki farklı modeli bulunan GOkey, aynı zamanda USB çıkışı sayesinde bilgisayara bağlanarak hem şarj olabiliyor hem de 8, 16 veya 32GB dahili hafıza seçenekleri ile depolama alanı sunuyor.


Özellikleri bunlarla sınırlı kalmayan küçük dev, Bluetooth aracılığıyla akıllı telefona bağlanarak yeri geldiğinde anahtarlar bir yerde unutulduğunda sesle uyarıyor, kaybolan telefonun çalmasını sağlayarak bulunmasına yardım ediyor yeri geldiğinde ise ortasındaki fiziksel tuş aracılığıyla akıllı telefon kamerasıyla uzaktan çekim yapılabilmesine, gelen aramaları kabul etmeye veya geri çevirmeye imkan tanıyor. Kısacası Bluetooth teknolojisinin ve fiziksel bir tuşun sunabileceği tüm özellikleri barındırmayı başaran GOkey, dahili hafıza ve batarya gibi ilaveleriyle ufak ama oldukça güçlü bir mobil aksesuar haline geliyor.

gokey3Indiegogo üzerinden yürüttüğü fon toplama kampanyası bu hafta sonra erecek olan cihaz için 40 bin dolar olan hedef aşılmış ve 800 bin doları geçmiş durumda. Ocak ayında satışa sunulması planlanan GOkey için satış fiyatı ise 8GB için 59 dolar iken 16GB için 69 dolar ve 32 GB için 79 dolar olarak tespit edilmiş.

VİDEO