reklamı kapat

POPÜLER

Mürekkep balığı The Johammer J1, dünyanın en uzun menzilli elektriklisi [Video]


11 kW kompak bir elektrikli motora sahip olan J1, 14 beygir gücü ile elektronik olarak kitlenmiş 120 km maksimum hıza sahip. Motorun Johammer tarafından üretilen lityum iyon pilleri, 4 yıl veya 200 bin km kullanımda dahi kapasitesini %85 oranında koruyabiliyor. 3,5 saat gibi bir sürede motorun pilleri %80 oranında şarj edilebiliyor.


J1 bize göre esas şovunu tasarım boyutunda yapıyor. Motorun gövdesinden şasesine tüm detaylarında yenilikçi ve sıradışı bir tasarım felsefesi yatıyor. Motorun geri görüş aynasına entegre edilen 2,4 inç boyutlarındaki yüksek çözünürlüklü ekran üzerinden hız ve pil seviyesi gibi sürüşe yönelik tüm bilgiler görüntülenebiliyor. Elektrikli motor sistemi J1’in arka tekerine entegre edilirken ön tekerde daha yüksek stabilite için vites, fren ve süspansiyon güçlerini ayıran bir aktarma merkezi bulunuyor.


İki farklı versiyonu ile satışa çıkan J1, tahmin edebileceğiniz üzere pek de ucuz değil. Beş farklı rengi bulunan motorun 150 km menzilli modeli J1.150’nin fiyatı 23 bin euro iken, 200 km menzilli J1.200 25 bin euro.

VİDEO