reklamı kapat

POPÜLER

Nefes kesen tasarımı ve 120 kilometre menziliyle son dönemin en iddialı elektrikli bisikleti: Avionics V1[Video]

Retro tasarım dili ve güncel teknolojinin bir araya geldiği proje, gören herkesin dönüp bir kez daha bakma gereği duyacağı bir elektrikli bisiklet.

Elektrikli modellere dikkat çekmek adına son dönemlerde karşımıza çıkan projelerde yoğunlukla kullanıldığını gördüğümüz retro tasarım dili, “iki tekerleğe” ilgi duyan herkes gibi bizleri de fazlasıyla memnun ediyor. Geleneksel motorların yerini elektriklilere bırakacağı gelecek planlarında, bu formda piyasaya sunulan her model bizlere güç üniteleri değişse de efsane tasarımların bütünlüğünü koruyacağını gösteriyor. Polonya merkezli Avionics‘in hayata geçirdiği bu elektrikli bisiklet, bu zamana kadar karşınıza çıkmış en göz alıcı tasarıma sahip olmaya aday.


Motosiklet tarihinden çıkıp gelmişçesine bir izlenim yaratan Avionics V1, bu çizgilerini güçlendiren ahşap detaylarla etkileyiciliğini bir kat daha artırıyor. Üzerindeki elektrik motoruyla yaklaşık 7 beygir güç ve 125 Nm tork değerine sahip olan motosiklette 203 milimetrelik disk frenlere yer verilmiş. Bu motorla saatte 58 kilometre maksimum hıza erişebildiği söylenen bu güzellik 24Ah’lık bataryasıyla tek seferde 120 kilometre menzil vadediyor ki bu rakam günlük kullanım için fazlasıyla makul. Üstüne üstlük bu bataryaların 2-3 aralığında şarj edilebildiğini düşündüğümüzde, projenin işlevsellik açısından da ön planda olduğunu belirtmekte fayda var. Gövdesi çelikten üretilen Avionics V1, eylül ayından itibaren Indiegogo üzerinden satışa sunulacak.