reklamı kapat

POPÜLER

Mercedes-Benz kamp aracı

Neredeyse her yere gidebileceğiniz Mercedes-Benz kamp araçları [İzle]

Covid-19 nedeniyle kamp araçlarına olan ilgi inanılmaz artmış durumda. Bu alandaki en yeni modeller ise Mercedes-Benz temelli Hymer CrossOver modelleri.

Mercedes-Benz Sprinter gövdesi üzerine Hymer tarafından kurulan bu iki yeni CrossOver kamp aracı modeli, ilk olarak araziye fazlasıyla uygun olmalarıyla dikkat çekiyor. Arazi performanslarını direkt olarak yukarıdaki videoda görebileceğiniz araçlar, zorlu şartlara uygun süspansiyon sistemlerine ve lastiklere sahipler. Yerden oldukça yüksek ve 4×4 oldukları için neredeyse her yere gidebileceğiniz kamp araçları, gerçekten oldukça dikkat çekici görünüyor. Hymer burada kişilere iki farklı versiyon sunuyor. Ufak olan Grand Canyon S CrossOver olarak geçerken, daha büyük yaşam alanı getiren modelin adı ise ML-T CrossOver oluyor. Arazide 10 gün rahatlıkla yaşanabilecek elektrik kapasitesine sahip olan modeller, mutfak, banyo ve yatak dahil hemen her ihtiyacı giderecek birer yaşam alanı sunuyor. 188 beygirlik dizel motorlarını 7G-Tronic otomatik vites ile kombinleyen araçlar, şerit takip asistanı ile güçlü LED aydınlatma gibi faydalı özellikleri de bünyesinde taşıyor.

Mercedes-Benz kamp aracı

Mercedes-Benz temelli Hymer kamp araçları elbette ucuz değil

Araçlardan Grand Canyon S CrossOver için Avrpa’da 106 bin euro, ML-T CrossOver içinse yine Avrupa’da 123 bin euro ödeme yapılması gerekiyor. Bu araçlar bu yüzden çok kısıtlı kitlelere hitap ediyor. Covid-19 nedeniyle kalabalık tatil mekanlarına gitmek istemeyen kişiler, bu tarz araçlar ile tatili istedikleri yere götürebiliyor. Karavanların Türkiye’de de popülerliği bu dönemde oldukça artmış durumda.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR