reklamı kapat

POPÜLER

netflix

Netflix’in abone sayısında beklenmedik düşüş

Paylaşılan son bilgilere göre Netflix platformu bu yıl beklenen kullanıcı sayısınına ulaşamadı. Bu yılın ilk çeyreğinde 6,29 milyon kullanıcı sayısına sahip olması beklenen platform ilk çeyrekte 3,98 milyon abone elde etti. Koronavirüs salgını başladığı günden itibaren platforma 25 milyondan fazla abone katıldı.

Koronavirüs sebebiyle ilk çeyrekte iddialı projeleri kullanıcılara buluşturamayan şirket geçtiğimiz yıl daha önemli başarılara imza atmıştı. Şirketin aynı zamanda projelerini koronavirüs sebebiyle beklenen tarihlerde paylaşamamasının da büyümeyle ilgili sorunlara yol açtığı ifade ediliyor. Yavaşlayan abone rakamlarına rağmen şirket ilk çeyrekte 1,7 milyar dolar net gelir elde etti. Şirketin 2019’un ilk çeyrekteki karı ise 1,87 milyar dolardı. Kuzey Amerika’daki abone sayısının 448 bin arttığı dile getiriliyor. Dünya genelinde 208 milyon ücretli aboneye sahip olan şirket bu yıl içerikler için 17 milyar dolar harcamayı planlıyor.  Koronavirüs sebebiyle ertelenen yapımların ise yeniden başladığı belirtiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Netflix yeni yapımları kullanıcılarla buluşturmaya hazırlanıyor

Yeni ve daha önceki yapımların yeni sezonların platforma eklenmesiyle şirketin büyümesini sürdürmesi bekleniyor. Daha fazla Netflix orijinalinin yer alacağı platform Amazon Prime Video, Disney ve Apple TV+ gibi platformlarla sıkı bir yarışın içinde olduğunu söyleyelim.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi telefonlarını böyle test ediyor