reklamı kapat

POPÜLER

bridgerton

Netflix’te bugüne kadar çok izlenen yapım belli oldu

Netflix’in iddialı yapımlarından Bridgerton önemli bir başarıya imza attı. Netflix tarafından yapılan açıklamaya göre Bridgerton dizisi 82 milyon kez izlendi ve rekor kırdı.

Bridgerton bu sayede Netflix’in en çok izlenen dizisi olarak tarihe geçti. Kısa bir süre önce paylaştığımız haberde The Witcher’ın 76 milyon kez izlendiğini ve listenin en üst sırasında yer aldığını belirtmiştik. The Witcher böylece tahtını Bridgerton’a kaptırmış oldu. Dizi Japonya dışında, 83 ülkenin Netflix sıralamalarında bir numarada yer aldı. Netflix’te en çok izlenen bir diğer önemli yapım ise La Casa de Papel. 65 milyon izlenmeyle listenin üçüncü sırasında karşımıza çıkıyor. Bu yıl dizinin son sezonunu izleyicilerle buluşacağını söyleyelim. Dördüncü sırada 64 milyon izlenmeyle Stranger Things bulunuyor. Beşinci sıraya bakıldığında Tiger King yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Netflix imzalı Bridgerton dizisinin konusu

Londra sosyetesindeki rekabetçi evlilik piyasasına ilk kez giren, nüfuz sahibi Bridgerton ailesinin en büyük kızı Daphne Bridgerton‘ın (Phoebe Dynevor) yaşadıklarını aktarıyor. Bridgerton ailesinden birbirine sıkı sıkıya bağlı sekiz kardeş, Londra yüksek sosyetesinde aşkı ve mutluluğu arıyor. Julia Quinn’in çok satan romanlarından esinlenen dizi Mayfair’in balo salonları ve Park Lane’in saraylarında geçiyor ve 19. yüzyılı en gösterişli şekilde yansıtıyor.

İlginizi Çekebilir

Samsung’un yeni takip aksesuarı ile tanışın