reklamı kapat

POPÜLER

Lucifer lider! 2019’un en popüler 20 çevrim içi televizyon dizisi

2019’un en popüler 20 dizisi belli oldu. Lucifer liderliğindeki bu listede Netflix hakimiyeti ise açık bir şekilde kendini hissettiriyor.

Bu yıl Netflix dizilerinden Lucifer, Stranger Things, La Casa de Papel gibi pek çok popüler yapım adından sıklıkla söz ettirdi. Rekabete yıl sonunda Disney+ ve Apple TV+ gibi yeni isimler dahil olsa da şüphesiz 2019’un lider çevrim içi yayın servisi Netflix’ten başkası değildi. Nitekim bu izlenme raporlarına da yansıyor. Dizi ve filmleri takip edebileceğini servis TV Time‘ın yayınladığı son rapor, kullanıcıların gözünde 2019’un en popüler dizilerini sıralıyor. 20 diziden oluşan bu listede yer alan yapımların 19’unu ise Netflix’in dizileri oluşturuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Netflix Lucifer liderliğinde en popüler diziler

Stranger Things ve Lucifer liderlik için kapışıyor

Listede Netflix dizisi olmayan tek yapım 6. sıradaki Hulu dizisi The Handmaid’s Tale. Zirvedeki isimse Fox tarafından iptal edildikten sonra Netflix’in aldığı Lucifer. Lucifer’a ikinci sırada bu yılın en popüler yapımlarından Stranger Things eşlik ediyor elbette. Üçüncü sırada 13 Reasons Why bulunuyor. La Casa de Papel yeni sezonuyla izleyicileri heyecanlandırırken 2019’u da popülerlik açısından 4. sırada tamamlıyor. 5. sıranın sahibi ise Orange is the New Black.

Listenin ilerleyen isimleri yeni sezonlarına kavuştuğumuz ve yakın zamanda kavuşacağımız yapımlardan oluşuyor. 7. sıra Sex Education’ın olurken 8. sıraya Elite oturuyor. 2. sezon bölümlerini yayınlayacak olan You 9. sıraya girerken ilk 10’u kapatan isim Chilling Adventures of Sabrina oluyor.

Listenin kalanında da yine Netflix’in yayınladığı diğer popüler isimleri görebiliyorsunuz. The Umbrella Academy’den yeni dizi The Society’e kadar liste uzanıyor. En popüler diziler listesinde sadece 2 animasyonun yer aldığını da belirtelim.

İlginizi çekebilir

Ocak 2020 Netflix Türkiye ajandası