reklamı kapat

POPÜLER

Netflix’ten Sense8 hayranlarını sevindiren karar

Netflix kısa bir süre önce en fazla ilgi uyandıran işleri arasında yer alan Sense8 iptal ettiklerini duyurmuştu. Aradan geçen zamanın ardından Netflix cephesinden hayranları sevindiren haber geldi.

Durumu kısaca özetlemek gerekirse, Lana Wachowski ve Lilly Wachowski tarafından yaratılan Sense8 hem konusu hem de karakterleri ele alış biçimiyle öne çıkmayı başaran bir yapım. Dizide dünyanın farklı noktalarında yaşayan ancak zihinsel olarak birbirleriyle bağlantıda olduklarını fark eden sekiz kişinin hikayesi anlatılıyor. Telepati yoluyla iletişim kurabilen bu sekiz kişi kısa bir süre sonra bu beklenmedik gücün kaynağını keşfediyordu. Sense8 genel olarak farklı kültürleri, tercihleri ve karakterleri gerçekçi bir biçimde ele almayı başarıyor. Bu sebeple de fazlasıyla seviliyordu.

Hayran kitlesi dünyanın dört bir yanına yayılan dizi haziran ayının başında Netflix tarafından iptal edildi. Bu gelişme dizinin hayranlarını fazlasıyla üzdü ancak onlar pes etmemeyi tercih etti. Düzenlenen kampanyalarla Netflix‘in kararını değiştirmeyi umuyorlardı. Onların bu çabaları kısmen işe yaradı. Netflix aldıkları büyük tepkilerin ardından Sense8’i iki saatlik bir özel bölümle sonlandırma kararı aldı. Kısacası dizi devam etmeyecek ancak Sense8 hayranları sevdikleri karakterlerin nasıl bir sona ulaştığını öğrenebilecek. Böylece herkes kazanmış olacak.

Sense8’in iki saatlik finalinin önümüzdeki yıl içinde yayınlanması bekleniyor. Tam yayın tarihi ise henüz belli değil.