reklamı kapat

POPÜLER

Netflix’ten Sense8 hayranlarını üzen karar

Netflix’te izleyici karşısına çıkan ve Wachowski kardeşlerin imzasını taşıyan Sense8 cephesinde dizinin hayranlarını üzen bir gelişme yaşandı.

Bildiğiniz gibi Netflix son yıllarda klasik televizyon anlayışına uymayan ancak seyircilerden büyük ilgi gören yapımlarla karşımıza çıkıyor. Bunlar arasında Lana Wachowski ve Lilly Wachowski tarafından yaratılan Sense8 de yer alıyor. Dizi temelde dünyanın çok farklı noktalarında yaşayan ancak zihinsel olarak birbirleriyle bağlantılı sekiz kişinin hikayesini konu ediyor. Telepati yoluyla iletişim kurabilen bu sekiz kişi kısa bir süre sonra bu beklenmedik gücün kaynağını keşfediyor. Böylece onların macerası da başlıyordu. İkinci sezonu mayıs ayında yayınlanan Sense8 sadece farklı hikaye anlatımıyla değil başrollerdeki karakterlerin çeşitliliğiyle büyük takdir toplamıştı.

Buna rağmen Sense8 açısından işlerin iyi gitmediği bir süredir belliydi. Öyle ki dizinin sevenleri endişelenmeye başlamış, Netflix‘in yeni sezon onayı vermesi için Twitter kampanyası oluşturulmuştu. Tüm bu endişelerin oldukça yerinde olduğu Netflix’in Sense8’i iptal etmesiyle netleşmiş oldu. Ünlü internet platformu iptal kararının nedenini ise açıklamadı. Çeşitli kaynaklar farklı ülkelerde dizi çekmenin yüksek maliyetinden dolayı projeden vazgeçildiğini dile getiriyor. Bunun yanı sıra oyuncularla anlaşmaya varılamadığını söyleyenler de var. Sebep her ne olursa olsun Netflix dünyanın dört bir yanındaki insanları üzen bir karara imza atmış oldu.

YORUMLAR