reklamı kapat

POPÜLER

Nikon 4 lensli kompakt kamera hazırlığında

Çok diyafram hesaplama yapabilen kamera teknolojileri, fotoğrafçılık dünyasında yavaş yavaş gelişme gösteren bir alan. 16 lensli kompakt fotoğraf makinesi Light L16’nın örneği olduğu konsept de bir sonraki model Nikon’a ait olabilir çünkü firma, 4 lensli ve 4 sensörlü yeni bir patentin sahibi.

Haberin girişindeki görsel, 2015’te çok ses getiren Light L16’ya ait. Dünyanın ilk çok diyafram hesaplama yapabilen kamerası olarak tanıtılan Light L16, 16 ayrı lensiyle 52 MP’lik fotoğraflar çekebiliyordu. Bu denli kompakt bir kasada DLSR kalitesinde çekim yapmaya imkan veren teknolojiyle belli ki Nikon da yakından ilgileniyor.

nikon patent
Firmanın yeni aldığı bir patent, 4 modüllü bir fotoğraf makinesini işaret ediyor. Patentte, kompakt fotoğraf makinesi boyutlarında bir gövdede 4 adet lensin orta bölüme yerleştirildiği; kenarlarda da 4 adet sensörün bulunduğu görülüyor.

Çok diyaframlı hesaplama yapabilen kameraların avantajları arasında, düşük ışıkta yüksek performans ve çekimin ardından fotoğrafın odak noktasını değiştirebilme yer alıyor.

İLGİLİ HABERLER