reklamı kapat

POPÜLER

Light L16
Light L16

DSLR makinelere kafa tutan 16 lensli kompakt makine: Light L16 [Video]

08 Ekim 2015

Light isimli şirket sıradışı fotoğraf makinesi Light L16 ile pazara iddialı giriş yapmaya hazırlanıyor. Şirketin dünyanın ilk çok diyafram hesaplama yapabilen kamerası olarak lanse ettiği L16, akıllı telefon rahatlığını profesyonel DSLR kontrolleri ve kalitesiyle buluşturuyor. Bünyesinde barındırdığı 16 ayrı lensle fark yaratan makine, 52 megapiksel çözünürlüğe kadar fotoğraf çekilebilmesini mümkün kılıyor.

Bu çözünürlüğe destek vermesiyle yüksek kalitede fotoğraflar elde edebilen makinede beş lensin 35 mm, beş lensin 70 mm, altı lensin ise 150 mm odak uzaklığına eşdeğer olduğunu belirtelim. Recode internet sitesinin belirttiğine göre Nexus 6 ile neredeyse aynı boyutta ve bu cihazdan sadece iki kat daha kalın. Fotoğraf çekiminin ardından kullanıcıların fotoğraflardaki alan derinliği, netleme ve pozlama ayarlamasına da olanak sağlayan makine, 4K video kaydı yeteneğine de sahip.

Android işletim sistemiyle çalışan Light L16, Wi-Fi bağlantısı sayesinde çekilen görüntüleri kablosuz olarak mobil cihazlara aktarabiliyor. Arka kısmında 5 inçlik dokunmatik ekranın kullanıldığı makine, şu an itibarıyla yurtdışında 1.299 dolardan ön siparişe sunulmuş durumda. Yalnız bu fiyatın 6 Kasım tarihine kadar geçerli olduğunu belirtelim. 6 Kasım’dan sonra Light L16, 1.699 dolardan satışa sunulacak. 1.299 dolara satın alan kullanıcılar ise makinelerine önümüzdeki yılın yaz aylarında kavuşacak.

Light L16 ile çekilmiş fotoğraflar
Light L16

Light L16

Light L16

Light L16

Light L16

Light L16

VİDEO