reklamı kapat

POPÜLER

Nikon D4S HD-SLR

Nikon’un en yenisi, en güçlüsü, en hızlısı: D4S

Amiral gemisi olarak kabul gören bir fotoğraf makinesinin üzerine yeni bir şeyler koymak her zaman oldukça zordur. Ancak Nikon, D4S HD-SLR ile bunu başarmış görünüyor. D4‘ün ayak izlerini takip eden yeni makine, dış görünümüyle olmasa da, gövdesinin altında yatan teknolojiyle Nikon’un en güçlüsü olduğunu ispatlıyor.
Nikon D4S HD-SLR
D4S HD-SLR, fiziksel özellikleriyle D4’e oldukça benziyor. Arka yüzünde 3.2 inç büyüklüğünde hareketsiz bir ekran ve yüzde 100 görüş sunan bir optik vizör yer alan makine hem FX hem de DX serisi lenslerle uyumlu. Nikon’un söylediğine göre tutuş ergonomisi de D4’e kıyasla çok daha iyi. Yeni makinede, D4’teki gibi, 36×23,9 mm boyutlarında ve 16.2 megapiksel çözünürlürlüğünde FX formatlı bir sensör bulunuyor. Yeni sensör, D4’te 204.800 olan maksimum ISO değerini 409.600’e çıkarıyor. Aynı zamanda otomatik odaklamada da iyileştirmeler sunuyor. 51 noktalı otomatik odaklama sistemi, çok daha tutarlı ve hızlı çalışıyor. Hareket halindeki objelerin takibini daha iyi yapıyor.
Nikon D4S HD-SLR
Expeed 4 görüntü işlemcisi de D4’e kıyasla yüzde 30 daha yüksek işleme kabiliyetiyle makinenin performansında önemli oranda bir artış sağlıyor. Otomatik odaklama ve otomatik pozlama destekli olarak saniyede tam çözünürlüklü 11 kare yakalayabilen D4S HD-SLR, ön belleği dolana kadar art arda 200 fotoğraf çekebiliyor. Nikon, fotoğraflar üzerine sonradan düzenleme yapan profesyonellere de bir kolaylık sağlamış ve standart RAW dosyalarının yarısı büyüklüğünde RAW SIZE S olarak geçen yeni bir ham fotoğraf formatını yeni makineye eklemiş.
Nikon D4S HD-SLRHakimiyetin Canon’da olduğu video alanında Nikon D4S HD-SLR, büyük yenilikler vadetmiyor. Makine, Full HD çözünürlükte, saniyede 60 kare hızında video kaydı yapabiliyor. Ayrıca HDMI arayüzü üzerinden, sıkıştırılmamış video akışı yapabiliyor ve istenirse bu akış CF ya da XQD hafıza kartlarına kaydedilebiliyor. Kamerayla video kayıt yaparken ses frekansalarında da ince ayar yapılabiliyor.
Nikon D4S HD-SLR
Gerçek anlamda profesyonel fotoğrafçılara hitap eden Nikon D4S HD-SLR, yurt dışında 6 Mart‘ta satışa sunulacak. Makinenin yalnızca gövde fiyatı 6.500 dolar olacak.