reklamı kapat

POPÜLER

robot müzik grubu Compressorhead

“Nirvana’ya ulaşan” robot müzik grubu: Compressorhead [Video]

Robotlar her alanda olduğu gibi müzik alanında da kendisini kanıtlıyor. Compressorhead isimli robot müzik grubu, efsane rock grubu Nirvana’nın popüler parçası “Smells Like Teen Spirit“i hatasız bir şekilde çalabiliyor.

Robotlar dünyayı ele geçirecek mi hiçbirimiz bilmiyoruz ama birçok “ürkütücü” başarıya imza atlasalar da henüz korkulacak bir durum yok. “Henüz” hiçbiri bilinç sahibi değil ve uzun bir süre daha bu olacakmış gibi durmuyor. Bunun yanında, 2014 yılında efsane grup Nirvana’nın “Smells Like Teen Spirit” parçasını adeta bir rock yıldızıymışçasına çalan robot müzik grubu herkesi kendine hayran bırakıyor. Ancak sahneye çıkan robot müzik grubu sıradan robotlardan oluşmuyor. Compressorhead isimli robot müzik grubu, Almanya‘nın başkentinde sanatçı Frank Barnes‘ın kurduğu; gerçek, elektrikli ve akustik enstrümanları çalan bir robot grubu olarak biliniyor. Frank Barnes’in yanında Markus Kolb ve Stock Plum‘un destek olduğu bir müzik projesi olarak karşımıza çıkıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Compressorhead popüler şarkılar çalıyor

Aynı zamanda robotların parçaları geri dönüştürülmüş parçalardan üretildiğini ekleyelim. Grubun ilk robotları (Stickboy, Junior, Fingers ve Bones) 2007-2012 yılları arasında üretiliyor. Compressorhead ilk canlı performansını 2013 yılında Avustralya’da gerçekleştirilen Big Day Out festivalinde gösteriyor. Grup daha sonrasında, sevilen grupların da şarkılarını çalarak, popülerlik kazanıyor. Şarkılarını çaldıkları gruplar arasında Motörhead , AC / DC , Pantera ve Ramones gibi gruplar da yer alıyor. Kendisine hayran bırakan bu robotlar ne olursa olsun, bir rock yıldızının verdiği coşkuyu en azından şimdilik veremiyor olsa da başarılı olduklarını da belirtmek gerekiyor. Robotların ilerleyen yıllarda insanlara daha çok benzeyeceği düşünülse de şimdilik gelinen son nokta bu ve insanların hala “rock yıldızı” olma konusunda çok daha başarılı olduğunu söyleyebiliriz.

Compressorhead diğer videolarını izlemek istiyorsanız robot müzik grubunun YouTube sayfasına göz atabilirsiniz.