reklamı kapat

POPÜLER

Nissan Juke Rally Tribute

Nissan Juke Rally Tribute; 240Z’nin Safari macerasına selam gönderen proje

71’deki Safari Ralli’si başarısına kutlama niteliği taşıyan Nissan Juke Rally Tribute, görsel olarak çok keyifli detaylar barındırıyor.

Şu sıralar gelecek planlarıyla gündemi meşgul eden otomobil üreticilerinin bu adımlar arasında geçmişlerine olan bağlılıklarını göstermeleri de keyif verici. Bu isimler arasına dijital bir projeyle dahil olan Nissan, 70’lerin başında Safari Ralli’sine 240Z ile kattığı rengi günümüz dünyasına taşıyor. Yeni nesil Juke’un merkeze alınarak hayata geçirilen proje, kısa süre önce Porsche 911 üzerine yapılan projeyi aratmayacak niteliklere sahip. Kenya’daki ralliyi iki sene üst üste kazanan Edgar Herrmann’ın 240Z’sinden izler taşıyan Nissan Juke Rally Tribute, “keşke gerçek olsa” dediklerimiz arasına girme konusunda çok zorlanmayacak.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Öne çıkanlarıyla Nissan Juke Rally Tribute

240Z’nin başarısının üzerinden geçen 50 yılın ardından geleneklerine bağlılığını gösteren Nissan ekibi, bu konsepti Juke’a gayet başarılı şekilde entegre ediyor. Dışarıdan bakıldığında göze çarpan parçalara baktığımızda, organizasyona özel olarak geliştirilen lastikler, dodikler, kaput ve arka bölümde konumladırılan yedek lastiklerin Safari Ralli’sinin asi ruhunu başarılı şekilde yansıttığını görüyoruz. Nissan tarafının bu projede Juke’u tercih etmesindeki sebepler arasında aracın uygun aks mesafe aralığı ve ufak modifikasyonlarla artırılabilen arazi kabiliyeti gibi etmenler öne çıkıyor.

İlgili video

Hyundai Santa Cruz ile pickup pazarında yeni meydan okuma