reklamı kapat

POPÜLER

nokia x50

Nokia X50 geliyor; işte beş arka kameralı modelden ilk detaylar

Arkasında HMD Global’in yer aldığı Nokia markasından yeni bir telefon daha geliyor. Olası adıyla Nokia X50 modeli için hazır olun.

Nokia pazarda yer almaya devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda birçok yeni telefon ve bir kablosuz kulaklık tanıtan firma, bu sefer amiral gemisi olmayan Nokia X50 ile gündemde.

Bu modelin yapılan sızıntıya göre 6,5 inç’lik ve 120 Hz’lik bir ekranı bulunuyor. Telefon bu konuda günümüz beklentilerini karşılayabilecek gibi görünüyor.

Modelin arkasında ise beşli kamera sistemi olacak bilgisi veriliyor. Ana kameranın 108 megapiksel olacağı dışında kamera hakkında başka sağlam bilgimiz yok. Sadece kamerada ZEISS imzasının olduğu belirtiliyor.

Direkt olarak Nokia 8.3 5G‘nin üstüne gelecek model, kaynaklara göre gücünü Snapdragon 775 işlemciden alacak. Yani telefon orta üst seviyeye konumlanacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Nokia X50 ile firmanın öne çıkma şansı var mı?

Maalesef şimdilik Nokia’nın yeniden öne çıkabileceği hiçbir senaryo bulunmuyor. Xiaomi ve OPPO gibi firmaların modelleri karşısında artık Nokia’lar ses getiremiyor.

Huawei’nin düşen pazar payından yararlanma şansı varken son dönemde çok sessiz kalan Nokia, bunu kolay kolay da değiştirebilecek gibi görünmüyor.

Diğer Çin merkezli firmalar alanda inanılmaz iddialı hale gelmiş durumda. Aynı zamanda Samsung’un çok sayıda çözümü de Nokia’ya artık bir boşluk bırakmıyor.

Not: Görsel temsilidir.

İlginizi Çekebilir

Zorlu şartlara özel elektrikli motosiklet