reklamı kapat

POPÜLER

Norveç Başbakanı’nın Pokemon GO kaçamağı

Pokemon GO her ne kadar kullanıcılarının yarısını kaybetmiş olsa da hala hatırı sayılır bir kitle tarafından aktif olarak oynanıyor. Bu oyunculardan biri de Norveç Başbakanı Erna Solberg.

Çıktıktan çok kısa bir süre sonra insanların günlük olarak Twitter’dan daha çok kullandığı bir uygulama haline gelen Pokemon GO, heyecanını ve kullanıcılarının bir kısmını kaybetti. Ancak oyun güncelemeler ve yeniliklerle hayatına devam ederken bazı kullanıcılar oyunu bırakamayacak kadar bağlanmış durumda. Adeta Pokemon GO bağımlısı olan Norveç Başbakanı Erna Solberg de o oyunculardan biri. Slovakya gezisinde yumurta kırmak için yürüyüşe çıkan Solberg, parlamentoda da bol bol Pokemon GO oynuyor.

erna solberg
Norveçte Pokemon GO bağımlısı tek politikacı Solberg değil üstelik. Norveç Liberal partisinin başkanı Trine Skei Grande de milli güvenlik toplantısında Pokemon GO oynarken yakalanmıştı. Başbakanın Grande kürsüde konuşurken oyunu açması ise espri konusu oldu. Duruma esprili bir şekilde karşılık veren Grande olayı Twitter üzerinden “Biz kadınlar aynı anda iki işi birden yapabiliriz” diyerek değerlendirdi.

İLGİLİ HABERLER