reklamı kapat

POPÜLER

Nothing Phone (1)

Nothing Phone (1) için arka kısmın büyük bölümü göründü

Arkasında Carl Pei’nin yer aldığı Nothing şirketinden bir akıllı telefon geliyor. Nothing Phone (1) için yeni görsel paylaşıldı.

OnePlus kurucularından Carl Pei‘nin pazarda ses getiren ilginç isimli şirketi Nothing, ilk donanım ürünü olan kablosuz kulaklık Nothing Ear (1) sonrasında karşımıza Nothing Phone (1) ile çıkacak. Bu Android akıllı telefon modeli 12 Temmuz tarihinde resmi olarak lanse edilecek ve yukarıda gördüğünüz gibi bir arka tasarım getirecek. Arkasında şeffaf görüntüsü oluşturulan beyaz renkte bir tasarım tercih edilen telefon, bu açıdan farklı görünüyor ve birçok rakipten ayrılıyor. Farklı renklerinin olup olmadığı henüz bilinmeyen Phone (1), bu arka kısım nedeniyle mutlaka şeffaf bir kılıf ile taşınması gereken telefonlar arasına giriş yapmaya hazırlanıyor. Arkasında gördüğünüz üzere iki farklı kamera (Ana ve geniş açı) yer alan telefon, kablosuz şarj desteğini de taşıyor. Firma kablosuz şarj bobinini arkaya şık şekilde yerleştirmeyi başarmış durumda.

Son günlerde çok dikkat çeken cihaz, daha önce verilen resmi bilgilere göre geri dönüştürülmüş alüminyum gövde üzerine kurulacak, 45W hızlı şarj sunacak ve gücünü bir Snapdragon işlemciden alacak. Telefonun en dikkat çekici yanlarından birisi ise resmî açıklama ile öğrendiğimiz kadarıyla alt çerçeveye sahip olmaması olacak. Ancak telefonun halen önünü görmüş değiliz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Avrupa’da 500 euro seviyesinde satılacağı yönünde bilgiler gelen Nothing Phone (1) akıllı telefon modeli, Nothing OS üzerine kurulacak. Firmanın Android 12 temelli arayüz yapısı olan Nothing OS, aktarıldığı kadarıyla telefon özelinde üç yıl boyunca ana sürüm, dört yıl boyunca da güvenlik güncellemesi alacak.

Daha önce belirttiğimiz gibi bu modelin Türkiye’de resmi olarak satılması olası değil çünkü firma henüz Türkiye’de bulunmuyor. Ancak elbette Android telefon sektöründe fark yaratabilecek bir telefon gerçekten dikkat çekmeyi başarıyor.

Güncelleme: Firma kendisin yarım gösterdi ancak bir satış kanalı arka kısmın tamamını karşımıza çıkardı

Nothing Phone (1) yanında bu da ilginizi çekebilir: Motorola’nın uzaktan kablosuz şarj teknolojisi