reklamı kapat

POPÜLER

Acer Swift Edge
Acer Swift Go 14

OLED ekranlı Acer Swift Edge 16 ve Swift Go 14 tanıtıldı; işte yeni bilgisayarların fiyatları

Ryzen AI destekli AMD Ryzen 8040 serisi işlemcilere sahip yeni Acer Swift serisi dizüstü bilgisayarlar satışa çıktı. Yeni Swift Edge 16 ve Swift Go 14 dizüstü bilgisayarlar üst düzey yapay zeka deneyimlerini kullanıcılara sunuyor.

AMD Radeon 780M’ye kadar grafik kartı içeren AMD Ryzen 8040 serisi işlemcilerle ve Ryzen AI2 ile donatılan yeni Swift serisi cihazlar yüksek performans vadediyor. Yeni modeller Acer PurifiedVoice, Acer PurfiedView ve yeni Acer LiveArt fotoğraf düzenleme gibi Acer’ın yeni yapay zeka destekli uygulamalarını destekliyor. Dizüstü bilgisayarlar OLED ekranlarıyla da canlı ve parlak bir ekran deneyimi vadediyor. Cihazla birlikte varsayılan olarak etkin bir şekilde gelen Microsoft Pluton teknolojisi ise kullanıcıların kişisel verilerinin ve şifreleme anahtarlarının güvende olmasına yardımcı oluyor.

1,23 kilogram ağırlığındaki Swift Edge 16 ince ve hafif gövdesiyle göze çarpıyor. Gövdesinde magnezyum ve alüminyum malzemelerin tercih edildiği bilgisayarda AMD Radeon 780M grafik kartı ve AMD Ryzen AI teknolojisi kullanılıyor. AMD Ryzen 7 8840 işlemcili bilgisayar 32 GB’ye kadar RAM ve 2 TB’ye kadar SSD seçeneğiyle satın alınabiliyor. Ekran yenileme hızı 120 Hz olan bilgisayarın 3.2K çözünürlüklü OLED ekranı yüzde 100 DCI P3 renk gamına destek veriyor. Wi-Fi 7 destekli bilgisayarın bağlantı noktaları arasında bir HDMI 2.1, iki USB Type-C (40Gbps hızlarında USB4, DisplayPort ve USB şarj desteği) ve iki USB Type-A yer alıyor. Cihazda ayrıca microSD kart desteği de mevcut.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Acer Swift Edge Go 14 ne gibi özellikler vadediyor?

Sekiz çekirdekli Ryzen 9 8945HS işlemcisinden güç alan Swift Go 14’te Radeon 780M grafik işlemcisi yer alıyor. Bilgisayar 32 GB’ye RAM ve 2 TB’ye varan SSD seçeneğiyle temin edilebiliyor. Windows 11 yüklü gelen bilgisayarda 2.8.K’ye kadar OLED ekran seçeneği sunuluyor. Swift Go 14, ayrıca 1440p QHD web kamera, hızlı şarj özelliğine sahip 100W pil, Wi-Fi 6E uyumluluğu ve USB4, DisplayPort ve USB şarj özelliğini de destekleyen çift USB Type-C bağlantı noktası, bir HDMI 2.1 portu, Bluetooth 5.3 ve MicroSD yuvası gibi özelliklere de destek veriyor.

Acer Swift Edge 16 ve Swift Go 14 modellerinin fiyatları

Acer Swift Edge 16  EMEA bölgesinde nisan ayından itibaren 1.249 eurodan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak. Swift Go 14 nisan ayından itibaren 949 eurodan başlayan fiyatıyla EMEA bölgesinde satışa sunulacak.

Acer Swift Edge 16 ile birlikte Acer Swift Go 14 de görücüye çıktı

İlginizi çekebilir: Xiaomi imzalı robot köpek CyberDog ile tanışın

İLGİLİ HABERLER