reklamı kapat

POPÜLER

Olimpiyat açılış töreninde Samsung’dan Apple’a ambargo

Samsung’un sporculara dağıttığı promosyon kitinin içerisinden çıkan klavuzda, açılış seramonisine katılacak olan atletlerden iPhone ve diğer marka ürünlerin logolarını kapatarak kullanmaları isteniyor. Bu seneki olimpiyat sponsorluğunda vurguyu tamamen Galaxy Note 3 üzerine yapan Samsung, sporcuları da Galaxy Takımı olarak isimlendiriyor. Dolayısı ile tüm dünyada bir çok TV kanalı tarafından canlı olarak yayınlanacak açılış törenlerinde sporcuların elinde başka marka telefonların görüntülenmesinin bu imajı ve tüm sponsorluk kampanyasını zedeleyeceğini düşünüyor.

Bu önlemin, Samsung’un en büyük rakibi iPhone’u hedef aldığı yine yapılan yorumlar arasında yer alıyor. Her ne kadar Samsung’un bu talebi sadece sporcular için olsa da bu girişim, firmanın iPhone’a olimpiyat ambargosu uygulamak istediği şeklinde değerlendiriliyor.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Olimpiyat açılış töreninde Samsung’dan Apple’a ambargo” için 5 cevap

 1. murat dedi ki:

  Samsung kardeş sıçıp bokundan telefon yapsan gene de geçemezsin apple’ı

 2. murat şenyürek dedi ki:

  Apple 5 inch ve üstü ekranlı telefon yapmadığı sürece bi hicbirsey öteye gidemez

 3. Volkoff dedi ki:

  Yav samsung bu çırpınışlar neye yavrum? Sanki çirkef komşu çocuğu gibi

 4. Tayfun dedi ki:

  Zaten apple ne yaparsa yapsın note3 tadında bir telefon asla yapamayacak, pazar payı kaybettiği için de sürekli samsunga oynuyor daha bakalım nereye kadar gider böyle.

 5. Ozan Apuhaner dedi ki:

  Samsung ancak böyle zaten popüler olabilir onun dışında hala basit işletim sistemi ve çok farklı gibi göstermeye çalıştığı sıradan uygulamaları ve tüm bunların yanında tablet mi telefon mu anlaşılmayan ekran boyutuyla olduğu yerde saymaya devam ediyor. Satış rakamları çok dalgalı bir grafik seyrederken iOS7’den sonra ve I Phone 5s – 5c ‘ den sonra epey zorlandı. Bence I Phone’un büyük bir ekrana ihtiyacı yok. Çünkü kullanım esnekliği zaten işletim sistemiyle mümkün kılınmıştır. Android’te büyük ekranın bir işe yaramadığı da aşikardır. Bence çok zorlamayın olimpiyatlarda istediği kadar galaxy ve note 3 vurgusu yapıla dursun Amerika dahil Japonya , İngiltere ve bütün Avrupa ülkelerinde satış rakamlarında bariz öndedir I Phone. Zaten bu korkudan böyle şeylere kalkışmış Samsung. Allah kolaylık versin 😉