reklamı kapat

POPÜLER

OnePus 10 Ultra

OnePlus 10 Ultra için periskop kamera iddiası gündemde

OnePlus 10 Pro ile beklenmesine rağmen daha üst seviye bir seçenek gelmedi. Ancak 2022’de bu konuda bir OnePlus 10 Ultra sürprizi olabilir.

Tüm detaylarına burada yer verdiğimiz OnePlus 10 Pro, kamera konusunda iddialı bir amiral gemisi. Arkasında dikkat çekici bir kamera modülü bulunan ve burada Hasselblad imzası olan telefon, bir periskop kamera ise taşımıyor. Patent çizimleri ile bir kez daha gündeme gelen OnePlus 10 Ultra ise arkasında bir periskop kamera taşıyabilir. Hatta telefonun arkasında ufak bir ekran da yer alabilir. Ekran henüz pek kesin değil ancak patent çizimleri gerçeğe dönüşürse, 10 Ultra ile en az 10 kat kayıpsız yani optik zoom sunulabilir.

Telefonların içinde yer olmadığı için hayatımıza giren periskop kamera sistemleri, yan konumlandırılan optikler ve ayna mercek sistemleriyle ince telefonlarda yüksek zoom’u mümkün kılıyor ve Android tarafından uzun zamandır aktif olarak kullanılıyor.

Gücünü ilginç olarak Snapdragon 8 Gen 1 değil MediaTek imzalı Dimensity 9000 işlemciden alacağı iddia edilen üst seviye amiral gemisi OnePlus 10 Ultra, gelen bilgiler doğruysa işlemci ve kamera haricinde OnePlus 10 Pro’dan çok daha farklı olmayacak gibi görünüyor. Bu da büyük bir sürpriz olmuyor.

BBK şirketlerinden OnePlus resmi olarak Türkiye’de olduğundan, telefonları her zaman Türkiye satış ihtimali taşıyor.

İlginizi Çekebilir: Geleceğin robotlarını dans ederken izleyin