reklamı kapat

POPÜLER

OnePlus 5’teki “hayati” hata [Video]

19 Temmuz 2017

Haziran ayında duyurulan ve adı benchmark hilesi skandalına karışan OnePlus 5 bu sefer yeni bir problemle karşımıza çıkıyor. Cihazı kullananların bir kısmı acil durum araması yapamadıklarını dile getiriyor. Üstelik bu durumu net bir şekilde ortaya koyan videolar da bulunuyor.

Son zamanlarda adını sık sık andığımız OnePlus 5’ın hayati bir hatası olduğu gün yüzüne çıktı. Reddit üzerinden yapılan paylaşıma göre oldukça şık bir tasarıma sahip olan bu yeni akıllı telefon acil durum araması yaparken hata veriyor. Ardından telefon yeniden başlatılıyor. Bu da acil durumlarda otoritelere ulaşıp yardım istemeyi imkansız hale getiriyor.

OnePlus 5’teki bu önemli hata Nick Morrelli‘nin Facebook üzerinden paylaştığı video ile gözler önüne seriliyor. Videoda Amerika’da acil yardım hizmetlerini bir arada toplayan 911 aranıyor. Başlangıçta yapılan arama gerçekleşecekmiş gibi görünüyor. Bir süre takılan cihaz kendini kapatıyor. Ardından otomatik olarak yeniden başlıyor. Videoda Android’in acil durum protokolünü algıladığı ve SOS ekranını çıkarttığı da görünüyor.

Bu videoyla birlikte OnePlus 5’te aynı problemi yaşayan birçok kullanıcı olduğu ortaya çıktı. Farklı kaynaklar problemin 911 sayı diziliminde olduğunu, diğer acil yardım servisleriyle alakası olmadığını dile getiriyor. Bu iddiaların doğruluğu ise henüz kesinleşmiş değil.

VİDEO