reklamı kapat

POPÜLER

OnePlus

OnePlus tarafından selfie kamerasının konumu için yeni çalışma

Dünyanın en büyük telefon firmalarından birisi halini alan OnePlus, selfie kamerasının konumu için yeni bir çalışma gerçekleştirdi.

LetsGoDigital tarafından bulunana OnePlus patenti, firmanın selfie kamerasını üst çerçeveye yerleştirmek istediğini gösteriyor. Bunun eskiden farklı olarak inanılmaz ince çerçevelere yapabilmek adına çalışan firma, bu altyapıyı birçok neden için düşünüyor. İlk olarak bu sistemin ucuz olduğu aktarılıyor. Selfie kamerasını ekranın altına almak ya da motorlu pop-up sisteme koymak elbette yüksek maliyet getiriyor. Aynı zamanda kaynaklara göre ekran delikleri de maliyeti artıyor. Bu yüzden kamerayı olabildiğince ufaltarak ince üst çerçeveye koyma fikri hem firma hem de kullanıcılar için çok mantıklı duruyor. Bu tasarımın ne zaman gerçek olacağını ise zaman gösterecek.

OnePlus

OPPO ve OnePlus kısa süre önce güçlerini birleştirdi

Temelde BBK Electronic Corporation altında yer firmalar OnePlus ve OPPO, arge yani araştırma geliştirme konusunda artık ortak çalışmalar yapacak. Resmi olarak yapılan açıklama ile netleştirilen bu detay, iki firma için de gayet güzel görünüyor. Eldeki kaynakları maksimum oranda kullanmak için alınan bu karar, özellikle OnePlus’ın geleceği için gerçekten oldukça önemli görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

OPPO’nun pazarın en yenilikçi firmalardan olduğu su götürmez bir gerçek ve firma artık bu alandaki teknolojisini hiç olmadığı kadarıyla OnePlus ile paylaşacak. OnePlus’ın telefonları Türkiye’de büyük bir satış kanalında “OnePlus Türkiye Garantili” olarak satılıyor. Ancak firma resmen Türkiye’de bir operasyon yürütmüyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi’den dikkat çeken konsept modeli