reklamı kapat

POPÜLER

OnePlus 8 Pro

“OnePlus Türkiye Garantili” telefon macerası kısa sürdü

Akıllı telefon pazarının OPPO ile bağlantılı isimlerinden OnePlus firmasının Türkiye’deki resmi garantili telefon macerası kısa sürdü.

OnePlus’ın cihazları hatırlarsınız büyük bir alışveriş sitesinde OnePlus Türkiye garantili olarak satılmaya başlanmıştı. Geçtiğimiz haftalarda ise satışa sunulan dört farklı akıllı telefonun da stoklarda olmadığı gösterilmeye başlandı ve modellerin satışı durduruldu. Burada telefonların stok bitirmediği, arka planda başka bir durumun olduğu akla gelmişti. Bu tahmin bir bakıma doğru çıktı. Kısa süre önce bahsettiğimiz satış kanalı modelleri sitesinden tamamen kaldırdı. Hatta modeller için hazırlanan özel satış sayfasına dahi şu an ulaşılamıyor. Buradan açık şekilde telefonlar için yeni stoğun gelmeyeceği anlaşılıyor.

Yani şimdilik “OnePlus Türkiye Garantili” telefon macerası bitmiş gibi görünüyor. Bu da elbette kötü görünüyor. Firmanın modelleri her ne kadar Türkiye’de çok geçerli olmasa da fiyat-performans konusunda iddialı konumunda yer alıyor. Halen Türkiye’de resmen yer alan OPPO ile bağlantılı OnePlus firmasının Türkiye pazarına gerçekten resmi olarak geliyor olabileceği düşünülüyor. Ancak bu konuda henüz resmi bir açıklama yapılmıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Firmadan yakında OnePlus 8T geliyor

OnePlus 8T, biliyorsunuz 14 Ekim tarihinde resmi olarak tanıtılıyor. İşte bu model, açıklanan en son resmi bilgilere göre 4.500 mAh pile üzerine kuruluyor. Pazarın en büyüğü olmasa da 4.500 mAh yeterli görünüyor ve bu pil telefonda 65W hızlı şarj ile destekleniyor. Bu sistemin pili yüzde 60 doluluğa sadece 15 dakikada getirebildiği aktarılıyor.

Firmanın daha önceki paylaşımına göreyse model kesin olarak 6,55 inç 120 Hz bir AMOLED ekranla geliyor. Söylendiği kadarıyla 12GB RAM ve 256 GB depolama için 699 euro, 8 GB RAM ve 128 GB depolama içinse 599 euro fiyat etiketleriyle satışa çıkacak telefon, gücünü sürpriz olmadığı üzere Snapdragon 865 Plus işlemciden alıyor.

Modelin arkasında dörtlü kamera sistemi bizleri bekliyor. Burada 48 megapiksel ana + 16 megapiksel ultra geniş açı + 5 megapiksel makro + 2 megapiksel derinlik kameralar bir araya geliyor. 8T’nin başlangıç depolaması ise 128 GB olacak deniyor.

Telefonun resmi lansmanda beş farklı başka ürünle beraber tanıtılacağı da gelen bilgiler arasında. Bunların en olduğu ise henüz bilinmiyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi ekran altı kamera teknolojisi kullanıma çıkıyor