reklamı kapat

POPÜLER

OnePlus’ın 20 dolarlık drone’u satışa sunuldu [Video]

OnePlus One ile akıllı telefon sektöründe iyi bir yer edinen OnePlus uzun zamandır beklenen yeni cihazını nihayet tanıttı. Geçtiğimiz günlerde yaptığı Twitter paylaşımlarında drone geliştireceği yönünde sinyaller veren şirket, DR-1 isimli drone’unu görücüye çıkardı.

Kanat uzunluğuyla birlikte toplamda 70 milimetre büyüklüğünde olan bu drone, dünyanın en küçük uzaktan kumandalı drone’u olma özelliğini taşıyor. 4 pervanesiyle stabil bir uçuş deneyimi sunan drone, gelişmiş kumandası aracılığıyla kolayca kontrol ediliyor. Sadece 20 dakikada tamamen şarj olabilen DR-1, 8 dakika boyunca uçuş gerçekleştirebiliyor.

drone_story
Tahmin edebileceğiniz gibi bu cihaz OnePlus’ın 1 Nisan şakasının bir parçası. Ancak bu şakayı diğerlerinden ayıran önemli bir fark var; DR-1 gerçek bir cihaz ve internet sitesi üzerinden satın alınabiliyor. Yani en azından satın alınabiliyordu. Ancak büyük ilgi gören 20 dolar fiyat etiketine sahip bu drone saatler içerisinde tükendi. OnePlus’ın drone piyasasını sarsan cihazının detaylarına buradan göz atabilirsiniz.