reklamı kapat

POPÜLER

Ford

Onlarca sıfır kilometre Ford otomobilin hurdaya döndüğü büyük tren kazası [İzle]

Zaman zaman büyük otomobil kazaları meydana geliyor. Bu sefer karşımıza çıkan kazada ise onlarca sıfır kilometre Ford hurdaya dönmüş.

ABD’de meydana gelen tren kazasında onlarca Ford ve aynı zamanda Lincoln marka otomobil tamamen kullanılmaz hale gelmiş. Tam olarak 13 Eylül tarihinde Memphis, Tennessee’de meydana gelen kazada, tren yapılan yanlış yükseklik hesabı nedeniyle hat üzerindeki bir köprüye takılmış ve üzerindeki sıfır kilometre araçların hepsini “yavaş yavaş” parçalamış. Yukarıdaki videoda görebileceğiniz bu acı süreçte sadece araçlar özelinde 2 milyon dolardan fazla bir zararın ortaya çıktığı aktarılıyor ve bu da gerçekten taşıyıcı firma için çok kötü görünüyor. Bu tarz taşımalarda genelde sigorta oluyor ancak yine de ortada bir insan hatası yer alıyor. Videoda böyle büyük trenlerin durması tonlarca yüklük ağırlığın etkisiyle uzun sürdüğünden araçların ezilmesi adeta sindire sindire izleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ford tarafında en son karşımıza Team Fordzilla P1 çıkmıştı

Ford Team Fordzilla P1, direkt olarak sanal dünya yani oyunlarda kullanılması için tasarlanmış. Bu açıdan gerçek üretime girmeyecek model, bu kafayla hazırlandığı için sınırları zorluyor ve gerçekten çok ilgi çekici ve iddialı görünüyor. Dünya genelindeki binlerce oyunun katkısıyla hayat bulan ve Ford tasarımcısı Arturo Ariño imzasını taşıyan Team Fordzilla P1, ön kısmında inanılmaz büyük bir LED far takımı taşıyor. Özellikle arka kısmı inanılmaz kışkırtıcı olan bu sanal otomobil, devasa kalınlıkta lastikler üzerinde oturuyor. Şimdilik bu aracın hangi oyunlar içerisinde yer alacağı bilinmiyor.