reklamı kapat

POPÜLER

Opel Corsa

Opel Corsa ve Adam için önemli geri çağırma hamlesi

23 Haziran 2019

Resmi makamlar tarafından Opel Corsa ve Adam sahiplerine ulaşılmasına başlanılan süreçten, toplamda 200.000 üzerinde araç etkilecek.

Geçtiğimiz ay tanıtımını gerçekleştirdiği yeni jenerasyon Corsa‘da elektrik hamlesini yapan Opel, meraklılarının ilgisini çekmeyi başardı. Tamamen değişen tasarımının yanında 330 kilometre gibi günlük kullanımın da ilerisine geçebilen menzil değeriyle karşımıza çıkan Corsa, önümüzdeki süreçte adından çokça söz ettireceğinin sinyallerini vermişti. Modelle ilgili diğer detayları beklediğimiz şu günlerde Almanya merkezli olarak önemli bir gelişmenin detayları dış basında yankı buldu. Bild ve Bloomberg gibi önemli mecralardan servis edilen detaylarda, Opel Corsa ve Adam için toplamda 210.000 adedi bulan geri çağırma hamlesinin yapılacağı duyuruldu. Kısa süre içerisinde Opel cephesinden de doğrulanan hamlenin hamlenin 54.000 adetlik kısmı Almanya sınırları içerisinde olacak.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Opel Corsa ve Adam için model yılları belirlendi

Geri çağırma süreciyle ilgili detaylara baktığımızda otomobiller için model yılı aralıklarının da belirlendiğini görebiliyoruz. 2018 ve 2019 bazlı olarak geri çağırılacak olan otomobillerin sorun gözlemlendiği bölümse motorun yakıt enjeksiyon kontrolleri kısmında. Özellikle yüksek hızlara çıkıldığında hissedildiği söylenen problem 50.000 km’yi aşmış araçları da içerisine alıyor. Hatanın sonucu olaraksa, kuralları aşacak seviyede zehirli gaz salımınına işaret ediliyor. Sadece benzinli versiyonları içerisine alacak bu geri çağırmayı, geçtiğimiz süreçteki 100.000 adetlik dizel probleminin ardından en önemlisi olarak kenara not edebiliriz.

İlginizi çekebilir

Yeni Peugeot 2008