reklamı kapat

POPÜLER

GPT Store LOG Tasarım

OpenAI imzalı özel GPT Store mağazası spam içerikler ile dolup taşmış

 - Güncelleme: 21 Mart 2024 09:06

OpenAI, geçtiğimiz aylarda özel “GPT” marketini devreye almıştı. GPT Store isimli bu market yeni bilgilere göre spam içerikler ile dolup taşmış.

OpenAI, kaçıranlar için geçtiğimiz yıl içinde ilk geliştirici konferansını düzenledi ve etkinlikte birçok önemli duyuruya imza attı. Etkinlik kapsamında en çok dikkat çeken yenilik özel GPT oluşturma sistemi olmuştu. Bu sistem sayesinde Plus ve Enterprise aboneleri, kendi amaçları / istekleri doğrultusunda özel GPT’ler oluşturabilecek denildi. ChatGPT’ye şu an GPT-4 ile güç veren firma, GPT Builder ile oluşturulan özelleştirilmiş GPT’lerin başkalarına satılmasına da imkan tanıyacaktı. Bunun için başkalarının GPT’lerinin görülebileceği ve satın alınabileceği dijital bir market oluşturan firma, bu önce kasım sonunda kullanıma alınacak dediği marketi yaşanan yönetimsel sıkıntılar nedeniyle 2024’e ertelemişti. Yılın başında ise beklenen adım atıldı ve GPT Store isimli market için resmi çıkış yapıldı. Şimdiye kadar çok fazla öne çıkmayan market, yapılan analizlere göre çok sayıda spam içerikle dolup taşmış durumda. Bir moderasyon sorunu bulunuyor gibi görünen markette, Tech Crunch tarafından gösterildiği kadarıyla yasaklı içerikler bulunuyor, telifli karakterler kullanılıyor ve kamuya mal olmuş kişileri taklit eden botlar karşımıza çıkıyor. Firmanın bu konuda daha iyi bir denetime ihtiyacı bulunuyor, bu spam içeriklerden zarar görmemek adına kullanıcıların da dikkatli olması gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu aralar GPT odaklı başka bilgiler de gündemde. Aktarıldığı kadarıyla GPT-4 dil modelinin yerini, eğer gelen iddialar doğru çıkarsa yaz aylarında GPT-5 alabilir. Çok uzakta olmayan yeni dil modeli, yüksek ihtimalle kendi içinde farklı versiyonlara sahip olacak. Sürpriz olmayacağı üzere GPT-4’ten çok daha yetenekli ve geniş yapıda karşımıza çıkarılacak model, bazı tahminlere göre ilk aşamada sadece ücretli ChatGPT kullanıcılarına açılacak. Aynı zamanda tek yani API olarak da sunulacak sistem, OpenAI’a çok daha farklı ve büyük gelir kapıları açabilir, aynı zamanda birçok insanı daha işinden edebilir.

OpenAI ve GPT Store yanında bu da ilginizi çekebilir: Hyundai’den otomatik çalışan şarj robotu

İLGİLİ HABERLER