reklamı kapat

POPÜLER

OLED iPad Pro LOG tasarım

OLED iPad Pro modelleri için 26 Mart beklentisi rafa kalktı

 - Güncelleme: 25 Mart 2024 19:31

OLED iPad Pro modelleri için bir süredir gündemde olan 26 Mart beklentisi rafa kalktı. Modeller daha sonra lanse edilecek.

Apple tarafına yönelik en sağlam kaynak Mark Gurman’a göre yeni tabletler daha önce iddia edildiği gibi 26 Mart tarihinde tanıtılmayacak. Gurman henüz yeni bir tarih vermiyor, son aşamada modellerin nisan ayında tanıtılacağı ve satışa sunulacağı düşünülüyor. Tabletler dün dikkat çeken başka bir iddiayla da gündeme gelmişti. Apple, uzun yıllardır sattığı monitörler için mat kaplama opsiyonu (Apple buna Nano-Texture Glass adını veriyor) sunuyor. Bu kaplama yansımayı önlediği için çoğu kişinin hoşuna gidiyor, yeni gelen iddialar Apple’ın OLED iPad Pro modelleri için de mat kaplama opsiyonu sunabileceğini gösteriyor. iPad tarafına eğer gerçekse ilk defa getireceği mat kaplamayı daha pahalıya satacağı düşünülen Apple, bu konuda birçok kişiyi memnun edebilir çünkü iPad’ini hali hazırda mat ekran filmiyle kullanan çok sayıda kişi bulunuyor. Daha ince çerçeveler taşıyacak denilen bu yeni ürünler için bir etkinlik düzenlemeyecek teknoloji devi, onun yerine resmi internet sitesi üzerinden basın bültenleri ve reklam videoları ile tanıtım gerçekleştirecek. Burada özellikle “Pro” modeller dikkat çekiyor, ürünler yapılan sızıntılara göre yerlerini alacakları tabletlerden daha ince tasarlanmışlar (Çerçeveler de bir miktar inceltilebilir) ancak onun haricinde kamera konumlarına / modüllerine kadar aynı tasarım ile yolda bulunuyorlar.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kısa süre önce çizim dosyaları dahi sızdırılan ürünler, daha ince gövdeleri ile şimdiden bir endişe oluşturuyorlar. Mevcut versiyonları bükülmeye karşı oldukça dayanıksız olan iPad Pro’lar, daha ince gövde ile daha da fazla bükülme riski taşıyabilirler. Apple’ın bu konuda önemli bir sağlamlaştırma çalışması yaptığı düşünülüyor ancak yine de bu konuda mutlaka yapılacak ilk testleri görmek gerekiyor. Kısa süre önce Vivo firması da yeni tabletini görücüye çıkarmıştı.

OLED iPad Pro modelleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli