reklamı kapat

POPÜLER

Yeni Apple Pencil, Vision Pro desteğine de sahip olabilir

Bugün ortaya atılan yeni bir iddiaya göre yeni Apple Pencil kalem modeli, 3.500 dolarlık Vision Pro desteğine sahip olabilir.

Henüz yüzde 100 kesin değil ancak teknoloji devinin Vision Pro’nun işletim sistemi visionOS destekli yeni bir Apple Pencil kalem üzerinde çalıştığı aktarılıyor. Henüz ne zaman geleceği bilinmeyen bu kalem, başlık ile beraber bakılan her yüzeyin devasa bir tuval olarak kullanılmasına imkan tanıyabilir. Apple biliyorsunuz bu aralar özellikle iPad Pro’lar ile gündemde yer alıyor. Firmanın yeni iPad’ler ile beraber yeni bir Apple Pencil tanıtacağı biliniyor ancak visionOS destekli özel sürümün başka bir zamanda tanıtılma ihtimali de bulunuyor. Peki yeni iPad’ler ne zaman gelecek? Apple tarafına yönelik sağlam kaynak Mark Gurman’a göre yeni tabletler daha önce iddia edildiği gibi 26 Mart tarihinde tanıtılmayacak. Gurman halen yeni bir tarih vermiyor, son aşamada modellerin nisan ayında tanıtılacağı ve satışa sunulacağı düşünülüyor. Tabletler dün dikkat çeken başka bir iddiayla da gündeme gelmişti. Apple, uzun yıllardır sattığı monitörler için mat kaplama opsiyonu (Apple buna Nano-Texture Glass adını veriyor) sunuyor. Bu kaplama yansımayı önlediği için çoğu kişinin hoşuna gidiyor, yeni gelen iddialar Apple’ın OLED iPad Pro modelleri için de mat kaplama opsiyonu sunabileceğini gösteriyor.

iPad tarafına eğer gerçekse ilk defa getireceği mat kaplamayı daha pahalıya satacağı düşünülen Apple, bu konuda birçok kişiyi memnun edebilir çünkü iPad’ini hali hazırda mat ekran filmiyle kullanan çok sayıda kişi bulunuyor. Daha ince çerçeveler taşıyacak denilen bu yeni ürünler için bir etkinlik düzenlemeyecek teknoloji devi, onun yerine resmi internet sitesi üzerinden basın bültenleri ve reklam videoları ile tanıtım gerçekleştirecek.

Yeni Apple Pencil yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli