reklamı kapat

POPÜLER

OPPO alt markası OnePlus

OPPO alt markası OnePlus, telefon kutularına bakış açısını değiştirdi

Dünyanın en önemli telefon firmalarından birisi halini alan OnePlus, gelecekte alışılmışın dışında bir kutuyla telefon satmaya başlayabilir.

Advertisement

OnePlus telefon modelleri de diğer telefonlar gibi standart bir kutuda geliyor. Şirketin CEO’su Pete Lau tarafından paylaşılan yukarıda fotoğraf ise bu konuda kafaları karıştırdı.

Burada adeta bir oyuncak gibi paketlenen bir 9 serisi akıllı telefon karşımıza çıkıyor. Pete Lau, telefonları için ikonik kırmızı kutuyu bırakmayacaklarını aktarıyor ancak böyle bir satışın eğlenceli olabileceğini düşünüyor.

Pete Lau böyle bir açıklama yapıyor ancak firma gerçekten ileride bu şekilde telefon satabilir. Günümüzde birçok firma telefonlarından şarj cihazını kaldırdığı için gelecekte başka markaların da paketlemeyi bu forma sokabileceği tahmin ediliyor.

Yeni nesil birçok telefon modelinde şarj cihazı ve kulaklık yanında şarj kablosunun olması da beklenmiyor. Ancak halen dolu dolu kutu içeriği sunulan telefon modelleri de bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

OnePlus neden bir OPPO markası?

Çünkü kısa süre önce iki dev isim böyle bir adım attılar. Temelde BBK Electronic Corporation altında yer firmalar OnePlus ve OPPO, geçtiğimiz yıl arge yani araştırma geliştirme konusunda ortak çalışmalar yapacaklarını duyurmuştu.

Kısa süre önce ise bu ortaklık bir adım ileriye taşındı. Daha önce kurulan entegrasyondan çok memnun kaldıklarını aktaran OnePlus CEO’su Pete Lau, bu yüzden ortaklığı genişletme kararı aldıklarını açıkladı.

Bu ortaklık sayesinde OnePlus, daha fazla kaynağa ulaşacağını ve böylece telefonlarına daha hızlı ve daha stabil güncellemeler verebileceğini açıkladı.

Şirket yeni dönemde bağımsız olacak ancak yine de OPPO’nun altında bir firma olarak faaliyet gösterecek. OnePlus CEO Pete Lau, OnePlus ürünleri yanında OPPO’nun ürünlerine de katılım sağlayacak.

İlginizi Çekebilir

OPPO’nun Türkiye’de satılan akıllı saati