reklamı kapat

POPÜLER

OPPO ColorOS 7

OPPO ColorOS 7 tanıtıldı; işte yeni tasarım, özellikler ve dağıtım takvimi

Türkiye’de aktif olarak yer alan OPPO, beklenen ColorOS 7 arayüzünü kısa süre önce resmi olarak tanıttı. İşte yeni sürüm hakkında bilinmesi gerekenler;

Xiaomi MIUI, Samsung OneUI ve Huawei EMUI gibi Android üstüne kurulan arayüz yapısı OPPO ColorOS, yeni sürümüyle karşımızda bulunuyor. Uzun süredir geleceği müjdelenen arayüz, ColorOS 6’ya oranla daha modern görünüyor. Arayüzde boş alanları artırarak daha ferah bir kullanım getiren firma, yeni arayüzde aşırı renk kullanımından kaçındıklarını da belirtiyor. Dört farklı simge tasarımıyla gelen arayüz, yeni “OPPO Sans” font sistemiyle modern çizgisini yükseltiyor. Herkes için hatta ticari kullanım için ücretsiz olarak dağıtılan yeni font, arayüzü görsel anlamda ciddi şekilde ileriye taşıyor. Sistem geneli artık olmazsa olmaz koyu arayüz / koyu mod ile gelen ColorOS 7, eskiye nazaran daha akıllı özellikler de taşıyor. Artık birçok işlemin otomatik olarak gerçekleştiği aktarılıyor. “Flashback” adı verilen butonu ile uygulamalar arasındaki geçişi çok hızlandıran arayüz, Google destekli bir şifre yöneticisi de taşıyor. Kamera arayüzüne kadar birçok kalemde yenilenen ve daha kullanışlı hale getirilen sürüm, ekran görüntüsü alma gibi konularda yeni ekran üstü kaydırma kısayolları da getiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

OPPO ColorOS 7 genel olarak güzel görünüyor

Xiaomi ve Vivo ile OPPO‘nun ortaklaşa oluşturduğu cihazlar arası evrensel dosya paylaşım özelliğini unutmayan arayüz, performansı da artırıyor. Söylendiği kadarıyla uygulamalar yeni sürümde yüzde 25 daha hızlı açılıyor. Ayrıca diğer birçok kalemde de ciddi artışların müjdesi veriliyor. Bu sayede telefonlar hiç olmadığı kadar seri hale geliyor. Dünya genelinde 300 milyon kadar ColorOS kullanıcısı olduğunu aktaran firma, yeni sürümün dağıtımı içinse şu tarihleri veriyor.

25 Kasım 2019: Reno, Reno 10x zoom, Reno Barcelona, Reno Ace ve Reno Ace Gundam edition
Aralık 2019: Reno2
2020 birinci çeyrek: Reno2 Z, Reno Z, Find X, Find X Lamborghini Edition, Find X Super Flash Edition, R17, R17 New Year Edition, R17 Pro, R17 Pro New Year Edition, R17 Pro King Custom Edition, R17 Pro Pikachu Custom Edition ve K5
2020 ikinci çeyrek: R15, R15 Dream Edition, K3, A9, A9x, A11 ve Oppo A11x
Şubat 2020: Realme X, Realme X Youth
Mart 2020: Realme Q
Nisan 2020: Realme X2, Realme X2 Pro

Bu tarihlerin her bölgede farklı olacağını belirtelim. Yani Türkiye’deki cihazlara güncelleme büyük ihtimalle çok daha sonra gelecek.

İlginizi Çekebilir

Motorola’nın yeni Razr modeli