reklamı kapat

POPÜLER

OPPO

OPPO imzalı ilk katlanabilir telefon için yeni bilgiler geldi

Türkiye pazarında resmi olarak yer alan firmalardan OPPO, ilk katlanabilir telefon modeli üzerinde aktif olarak çalışmaya devam ediyor.

Detaylarına burada yer verdiğimiz BBK şirketlerinden OPPO, katlanabilir telefon pazarına henüz adım atmadı. Yani şirketten henüz Samsung, Xiaomi ve Huawei’ye rakip bir telefon gelmedi.

Ancak bu yüksek ihtimalle 2021 bitmeden ya da 2022’nin hemen başında değişecek. Firmanın ilk katlanabilir telefonu yeni gelen bilgilere göre 7,8 inç ile 8 inç arasında boyutta bir ekrana sahip olacak ve bu OLED ekranda 120 Hz yenileme sunulacak.

Ekranının QHD çözünürlükte tasarlandığı aktarılan ürün, aynı kaynaklara göre 32 megapiksel selfie kamerası taşıyacak ve gücünü Snapdragon 888 işlemciden alacak.

SP888’den dolayı 2022’ye kalmaması daha olası olan OPPO imzalı ilk katlanabilir, arkasında ana kamera olarak 50 megapiksellik Sony IMX766 kullanacak gibi görünüyor.

Parmak izi sensörünün yanda olacağı aktarılan telefon, kutusundan Android 11 temelli ColorOS 12 ile çıkacak. Bu da modelin 2022’ye kalmayacağına bir başka işaret oluyor. Genel olarak Samsung Galaxy Z Fold3 gibi olması beklenen telefon, fazlasıyla merak ediliyor.

OPPO Android tablet

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

OPPO, katlanabilir telefon dışında bir tablet de tanıtacak

OPPO, ürün gamına şimdiye kadar bir Android tablet eklemedi. Ancak bu önümüzde yıl kesin olarak değişiyor. Bunu artık rahat şekilde söyleyebiliyoruz çünkü firmadan 2022’de kesin olarak ilk Android tablet geliyor. Bunu kısa süre önce firmanın üst düzey isimlerinden Liu Bo net olarak açıkladı.

Henüz adı belli değil ancak firmanın ön kısmını yukarıda gördüğünüz tablet modeli, direkt olarak tabletlere özel ColorOS arayüzü üzerine kuruluyor. iPad Pro benzeri ince çerçeveli modern bir tasarımı bulunan tablet, daha önce sızıntıyı yapan kaynağa bakılırsa OPPO’nun diğer ürünleriyle gelişmiş bir bağlantı altyapısına sahip olacak.

Genel olarak Huawei MatePad Pro 12.6 ile rakip olacağı aktarılan OPPO Android tablet, orta üst seviyeye konumlandırılacak ve bu açıdan çok da ucuz olmayacak.