reklamı kapat

POPÜLER

Fujifilm Instax Link Wide

Akıllı telefonlara özel fotoğraf yazıcısı: Fujifilm Instax Link Wide

Fotoğraf makinesi pazarının en büyüklerinden Fujifilm, bugün akıllı telefonları odak noktasına alan Fujifilm Instax Link Wide ile karşımızda.

Fujifilm Instax Link Wide, firmanın Instax fotoğraf makineleri gibi özel fotoğraf kağıtlarını kullanarak şipşak / anlık baskı verebiliyor. Akıllı telefonlara Bluetooth üzerinden bağlanan ve Android ile iOS desteği olan ürün, çektiğiniz fotoğrafları 1 dakikanın hemen üzerinde basarak fiziksel hale getirebiliyor.

Fotoğraflarını sadece sanal ortamda bırakmak istemeyenler için güzel olan Instax Link Wide, isminde de geçtiği üzere firmanın “geniş format” Instax Wide fotoğraf kağıtlarını kullanıyor. Yani birçok benzer modelde olduğu gibi kare sonuçlar alınmıyor.

Dahili piliyle 100 fotoğraf işleyebilen ve basabildiği açıklanan ürün, USB üzerinden şarj edilebiliyor ve iki farklı renkte geliyor. Instax Link Wide için açıklanan yurt dışı fiyatı ise 150 dolar seviyesinde. Bu ürünün ileride Türkiye’de de satılmasını bekliyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Fujifilm Instax Link Wide öncesinde Fujifilm imzalı ses getiren son fotoğraf makinesi GFX50S II olmuştu

Hatırlamak adına GFX50S üstüne kurulan Fujifilm GFX50S II, orta format sınıfında yer alıyor. Yani modelde oldukça büyük bir sensör yer alıyor. Burada tam olarak 50 megapiksellik bir sensör kullanılıyor ve sensör hareket sistemiyle 205 megapiksellik (16 farklı fotoğraf bir araya geliyor) çıktı alınabiliyor.

Firmanın GFX serisinden alıştığımız tasarım çizgisini devam ettiren ve toplamda GFX50S üstüne 100 yenilik / iyileştirme getiren GFX50S II, direkt olarak profesyonellere ve alanı çok ciddiye alanlara hitap ediyor. Bünyesinde IBIS yani gövdeden otomatik netleme sistemi olan gövde, beş eksende sabitleme ile 6.5 durak avantaj getiriyor.

Orta format olmasına rağmen 900 gramlık ağırlığı bulunan ürün, gücünü GFX 100S’de de yer alan X-Processor 4 işlemciden alıyor ve GFX 50S’e oranla 130 fps değil 250 fps sensör okuması yapabiliyor.

Gövdesinde 3.2 inç LCD ekran yer alan model, üstünde bir bilgi ekranı taşıyor ve 3.69 milyon noktalık OLED elektronik vizör ile karşımıza çıkıyor. Orta format fotoğraf makinesinin Türkiye fiyatı 33 bin TL.

İlginizi Çekebilir

Dünyanın en ufak aksiyon kamerası ile tanışın