reklamı kapat

POPÜLER

Netflix Squid Game

Netflix, popüler içeriği Squid Game ile kırılan ilk büyük rekoru açıkladı

Daha önce Netflix, Squid Game isimli yeni içeriğine çok fazla güveniyor demiştik. Firma büyük patlama yapan dizi için bir rekor açıkladı.

Tanıtım videosunu yukarıda izleyebileceğiniz Squid Game, hatırlarsınız en son üst düzey Netflix yetkilisi Ted Sarandos‘un açıklaması ile gündeme gelmişti. Sarandos, büyük patlama yapan içeriği, şimdiye kadarki en popüler dizi içeriği olabilir. Şimdiden İngilizce dilinde çekilmeyen en popüler içerik olan Squid Game için firma kendisi şunları aktarıyor:

“Para sıkıntısı çeken yüzlerce oyuncu, çocuk oyunlarında yarışmaları için aldıkları tuhaf daveti kabul eder. İçeride onları cazip bir ödül ve ölüm riski beklemektedir. Ölüm kalım oyunu başlıyor. Acaba hayatta kalıp 45,6 milyar won’luk ödülü kazanan kim olacak?”

Hwang Dong-Hyuk‘un tam 10 yıllık bekleyişinin ardından yayına giren ve gerçekten devasa bir patlama yapan dizi, firmadan yapılan resmî açıklamaya göre platform içinde sadece 17 günde tam 111 milyon farklı kişiye ulaştı ve bu konuda yeni bir rekor kırdı. Dizinin ilk 28 gününde 100 milyon kişiyi geçen ilk Netflix dizi içeriği olduğu da açıklandı.

Bunların içerisinde elbette korsan izlenmeler yer almadı. Bunlar da bir şekilde hesaba katılsa, Squid Game son yılların en çok izlenen içeriği olabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Squid Game açıklaması öncesinde Netflix, en popülerleri göstermişti

Tekrar hatırlamak adına dizi tarafındaki lider Bridgerton‘un 82 milyon farklı hesap tarafından izlendiği görülüyor. İkinci sırada 76 milyon farklı hesap tarafından izlene Lupin, üçüncü sırada ise yine 76 milyon ile The Witcher her alıyor.

Film tarafında ise 99 milyon farklı hesap tarafından izlenen Extraction ilk sırada yer alıyor. Ek bilgi olarak bu filmin yakında yenisi de geliyor. İkinci sırada 89 milyon ile Bird Box, üçüncü sırada ise 85 milyon ile Spenser Confidential bulunuyor.

Bu verileri Netflix’te yayınlanmalarının ilk 28 günü üzerinden çıkaran ve diziyi ya da filmi sadece 2 dakika kadar izleyenleri de hesaba katan Netflix, yukarıda da dediğimiz gibi belirli içerikleriyle gerçekten çok ses getirmeyi sürdürüyor.

İlginizi Çekebilir

Panasonic’ten geleceğin otomobil HUD sistemi