reklamı kapat

POPÜLER

OPPO Reno11 serisi

OPPO Reno11 serisinin kamera tasarımı tartışma yarattı

OPPO Reno11 serisi, paylaşılan resmi basın görselleri sonrasında yorum yapan kullanıcılara göre yılın en kötü görünen kamera modüllerinden birisiyle geliyor.

OPPO Reno11 serisi için resmi yayınlanan yukarıdaki resmi basın görselleri, arka kamera modülü konusunda X’te ciddi bir tartışma yarattı. Birçok kişi simetrik olmayan kamera konumlandırması nedeniyle arka kamera modülünü hiç sevmedi. Arka kamera modülü tasarımı söz konusunda olduğunda şimdiye kadar çok etkileyici işlere imza atan OPPO, bu sefer birçok kişiyi üzmüş durumda. Türkiye’de resmi olarak satılmayacak seri, söylentilere göre üç farklı modelden oluşuyor. Bu arada hemen aşağıda görebileceğiniz Honor 100 serisinin arka kamera modülü de pek iyi geri dönüşler almıyor. Burada özellikle soldaki Honor 100’ün sığdırılamamış gibi duran modülü tepki topluyor. Sağdaki Honor 100 Pro’da kullanılan yuvarlak yapı da çok iyi geri dönüşler almıyor. Honor 100 serisinin ileride Türkiye’de satılması olası.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bundan önce ise OPPO ve DJI’ın sahibi olduğu efsane kamera firması Hasselblad‘ın telefonlar için duyurduğu “HyperTone” kamera sistemi ses getirmişti. Bir süredir devam eden akıllı telefon merkezli OPPO ve Hasselblad ortaklığı, bugün atılan imzalar ile kesinleştiği üzere 2024 yılına da taşınıyor. Yapılan resmi açıklamaya göre ikiliden akıllı telefonlar için bir “HyperTone” kamera sistemi geliyor, bu sistemin şimdilik masaya neler koyacağı ise bilinmiyor.

Teknolojinin şu an için sadece ilk olarak Find X7 serisi, Reno 11 serisi ve BBK üzerinden kardeş şirket OnePlus’ın OnePlus 12 modelinde yer alacağı açıklanıyor, HyperTone’un gerçekçi renkler ve cilt tonlarına odaklandığı düşünülüyor. OPPO ve Hasselblad ortaklığının en son meyvesi dikkat çeken katlanabilir telefon modeli OPPO Find N3 olmuştu. Find N3 geçtiğimiz ay dört farklı renkte tasarlanan şık bir telefon olarak karşımıza çıkarılmıştı.

OPPO Reno11 serisi yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli