reklamı kapat

POPÜLER

OPPO Reno7

OPPO Reno7

OPPO Reno7 Pro

OPPO Reno7 Pro

OPPO Reno7 SE

OPPO Reno7 SE

OPPO Reno7 ve 7 Pro selfie konusunda oldukça iddialı geliyor

Çok yakında karşımıza çıkacak OPPO Reno7 serisi için bugün Reno7 ve 7 Pro özelinde bir selfie kamerası bilgisi ses getirdi. İşte son detaylar;

OPPO Reno7 ailesi gelen bilgilere göre Reno7 SE, Reno7 ve Reno7 Pro modellerinden oluşuyor. 25 Kasım tarihinde Çin merkezli olarak lanse edilecek telefonlar, firmanın resmi poster paylaşımına göre selfie kameralarının altında Sony IMX709 sensörü kullanıyor.

Bu RGBW temelli sensörün, Reno 6 Pro’da kullanılan selfie kamera sensörüne oranla tam yüzde 60 daha yüksek bir ışık hassasiyeti getirdiği aktarılıyor. Peki bu ne anlama geliyor? Yeni sensör daha çok ışık topluyor ve bu sayede düşük ışıkta çok daha iyi çekimler yapabiliyor.

İlk defa Reno7 ve Reno7 Pro’da kullanılacak bu OPPO ile Sony tarafından üç yıllık çalışma sonrasında geliştirilen Sony IMX709 sensörün, yüzde 35 oranında daha az noise yani kumlama ürettiği de aktarılıyor. Bu temiz sonuçlar veren sensörün 32 megapiksel çözünürlük getirdiği biliniyor.

OPPO bu sensörü / kamerayı tanıtırken “kedi gözü” ibaresini de kullanıyor. Firmanın burada amacı sensörün düşük ve normal ışık şartlarına hızlı adapte olabilmesi. Bu konuda kedilerin de çok iyi olduğu biliniyor ve reklam amacında böyle bir bağ kuruluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

OPPO Reno7 serisinin ana modelleri için bilinen teknik detaylar şunlar:

Reno7 söylendiği kadarıyla 6,5 inç 90 Hz FHD+ AMOLED ekran üstüne kuruluyor. Gücünü MediaTek Dimensity 900 işlemciden ve 8 / 12 GB RAM’den alan telefon, 33W hızlı şarj destekli 4.500 mAh pil taşıyor. Modelin arkasında ise 64 megapiksel ana + 16 megapiksel ultra geniş açı + 2 megapiksel portre kameraları bir araya geliyor.

Reno7 Pro, 6,5 inç 90 Hz FHD+ AMOLED kavisli ekran üstüne kuruluyor. Gücünü Snapdragon 778G işlemciden ve 8 / 12 GB RAM’den alan telefon, 60W hızlı şarj destekli 4.500 mAh pil taşıyor. Modelin arkasında ise 64 megapiksel ana + 64 megapiksel ultra geniş açı + 13 megapiksel telefoto kameraları bir araya geliyor.

İlginizi Çekebilir

Renk değiştirebilen telefon prototipi