reklamı kapat

POPÜLER

OPPO Reno 6
OPPO Reno 6

Türkiye fiyatı açıklanan OPPO Reno 6 ve öne çıkan özellikleri

Kısa bir süre önce tanıtılan OPPO Reno 6, Türkiye’de satışa sunuldu. Kamera özellikleriyle öne çıkan telefon orta segmente yeni bir soluk getiriyor.

Qualcomm’un Snapdragon 720G işlemcisini  ve 8 GB RAM’i bünyesinde barındıran telefon 2.400 x 1.080 piksel çözünürlüklü 6,4 inç AMOLED ekran yer alıyor. Ekran 90 Hz yenileme hızına da destek veriyor. Bu sayede telefon akıcı bir ekran deneyimine imkan tanıyor.  Dahili depolama kapasitesi 128 GB olan telefon microSD kartlara da destek veriyor. MicroSD desteği sayesinde telefonun hafızası 256 GB’a kadar artırılabiliyor. Fotoğraf modunda gördüğümüz portre özelliği OPPO’nun yeni telefonunda kullanıcılara sunuluyor. Bu sayede fotoğraflarda olduğu gibi videolarda da arka plan bulanıklaştırması yapılabiliyor.

Pil kapasitesi 4.310 mAh olan telefon 50 watt hızlı şarj teknolojisine destek veriyor. Telefonu bu sayede 45 dakikada yüzde 100 şarj seviyesine ulaşabiliyor. Reno 6, OPPO’nun Android tabanlı mobil işletim sistemi ColorOS 11 ile geliyor. Serbest biçimli ekran Görüntüsü, seçilen herhangi bir ekran görüntüsünde yer alan metinlerin 100’den fazla dile çevrilebilmesini sağlıyor. Temassız kontrol ise kullanıcıların ekranı yukarı ve aşağı kaydırmak gibi görevleri dokunmadan gerçekleştirmesine olanak tanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

OPPO Reno 6 Türkiye fiyatı ne kadar?

Bildirimlerin başkaları tarafından görülmesini önleyen ve ekranınıza bakıldığında açılır pencerelerdeki mesaj ayrıntılarını otomatik olarak gizleyebilen Akıllı Gözetleme Önleme uygulaması da telefonun önemli bir gizlilik özelliği olarak göze çarpıyor. Türkiye’de satışa sunulan telefonun fiyatı ise 7.299 TL.

İlginizi Çekebilir

OPPO’dan çok ilginç akıllı telefon konsepti