reklamı kapat

POPÜLER

OPPO Reno 4 Lite

OPPO ürün gamı / ekosistemi büyüyor; işte yolda olan yeni ürünler

Türkiye pazarının öne çıkan oyuncularından olan OPPO, rakipleri gibi dev bir ekosistem kurma yolunda emin adımlarla ilerliyor.

Teknoloji dünyasının en yenilikçi isimleri arasında yer alan OPPO, biliyorsunuz temel olarak bir akıllı telefon firması. Ancak şirketin artık ürün gamında Bluetooth hoparlör, akıllı saat ve akıllı televizyon gibi ürünler de yer alıyor. İşte bunlar arasına önümüzdeki yıl yani 2021’de tabletler ve dizüstü bilgisayarlar da girecek gibi görünüyor. OPPO bu konuda Samsung, Apple ve Huawei gibi rakiplerinin izinden gidiyor. Firma için tablet ve dizüstü pazarında mücadele etmek çok mantıklı görünürken, başka bazı sürpriz ürünlerin de yolda olabileceği aktarılıyor. Ancak henüz bu ürünler için hiçbir detay gündemde yer alıyor. Yine de OPPO’nun ilk çözümleri oldukça gelişmiş olacaktır yorumları yapılıyor.

OPPO, navigasyon konusunda da önemli bir çalışma yapıyor

OPPO, geliştirdiği yeni teknoloji ile telefonlardaki navigasyon doğruluğunu 1 metre seviyesine kadar indirdi. Bu konuda bir algoritma tasarladığı aktarılan firma, bu hassasiyeti hiçbir ekstra donanıma gerek kalmadan gerçeğe dönüştürmüş. Bu teknolojiyi gerçek kullanıma geçirmek adına China Mobile firmasıyla beraber çalıştığı aktarılan teknoloji devi, yüksek hassasiyet için toplayabildiği tüm verileri topluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Altyapıda GPS’ten, baz istasyonlarından, telefonlardaki ivmeölçer’den, jiroskop’tan ve hatta antenlerden veri alınarak bir araya getiriliyor. Bu verileri işleyen özel algoritma, saniyeler içerisinde hiç olmadığı kadar hassas konumlandırma yapabiliyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın ilk akıllı saati