reklamı kapat

POPÜLER

Oppo Find X

Ortaya çıkan ilginç tasarım detayları ve üst düzey teknik özellikleriyle Oppo’nun yeni amiral gemisi Find X

Çin merkezli büyük akıllı telefon üreticilerinden Oppo, en son 2014 yılında bir amiral gemisi akıllı telefonla karşımıza çıktı. Find 7 adı verilen bu modelden sonra orta seviyeye odaklanan firma, bunu Find X ile değiştirmeye hazırlanıyor. İşte telefon hakkında ortaya çıkan tüm bilgiler.

Oppo Find X aslında uzun süredir gündemde olan bir akıllı telefon. Geçtiğimiz ay üç arka kameralı bir görseli ortaya çıkan telefon, bugün daha sağlam sızıntılar kazandı. Buna göre telefonun arkasında üç değil çiftli kamera sistemi yer alıyor. Yapılan sızıntıda arkasında yıldız temelli bir desenin yer aldığı görülen telefon, bu tasarım detayıyla dikkatleri gerçekten üzerine çekiyor. Find 7 modelinde de yer alan bildirim ışığı arka kısmının altına yerleştirilen Oppo Find X, bünyesinde fiziksel bir parmak izi sensörü taşımıyor. Burada ekrana entegre parmak izi sensörüne sahip olacağı söylenen modelin, önde çok ince çerçevelere sahip olacağı biliniyor. Burada Huawei P20 ailesi gibi ufak bir çentiğin yer aldığı telefon, gerçekten iddialı geliyor. Teknik tarafta ise modelin gücünü Snapdragon 845 işlemciden alacağı söyleniyor. 6,42 inç 2K OLED ekran üzerine kurulacak telefonun, ön kamerasıyla üç boyutlu yüz tanıma yapabileceği iddia ediliyor. RAM tarafında 8 GB’dan başlayacağı söylenen telefon, arka kamerasıyla 5 kat optik yakınlaştırma yapabilir deniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Oppo Find X

Oppo Find X konsept

Oppo, 5 kat optik yakınlaştırma konusunda kararlı bir isim

Firma hatırlarsınız MWC 2017 kapsamında “5x Precision Optical Zoom” teknolojisini duyurmuştu. Akıllı telefonlara 5 kat optik yakınlaştırmayı getiren teknoloji, bunu yukarıdaki sistemden farklı olarak çift kameralı bir kurulum ile yerine getiriyor. Yatay konumda yerleştirilen lens kombinasyonuna ışığı prizma ile aktaran şirket, burada periskop’lardan ilham alınan bir tasarım kullanıyor. Optik görüntü sabitleme yapabilen bu teknoloji, kağıt üzerinde harika duruyor.

İlgili Video

Üç arka kameralı Huawei P20 Pro