reklamı kapat

POPÜLER

Oppo Find X

Merak edilen amiral gemisi Oppo Find X’in kamerası çok konuşulacak [Video]

Çin merkezli büyük akıllı telefon üreticilerinden Oppo, yeni amiral gemisi akıllı telefonu Find X üzerinde çalışıyor. Bu merak edilen telefon özellikle arka kamera teknolojisiyle fark yaratacak gibi duruyor.

Oppo tarafından yayımlanan yeni bir poster göre Find X üst seviye optik zoom yani yakınlaştırma ile karşımıza çıkacak. Peki bu tam olarak nasıl sağlanacak? Bunun arkasında söylendiği kadarıyla şirketin MWC 2017 kapsamında duyurduğunu “5x Precision Optical Zoom” teknolojisi yer alıyor. Artık telefonda karşımıza çıkacağına kesin gözüyle bakılan teknoloji, isminde de geçtiği üzere çiftli kurulum ile 5 kat optik yakınlaştırma getiriyor. Yatay konumda yerleştirilen lens kombinasyonuna ışığı prizma ile aktaran şirket, burada periskop’lardan ilham alınan bir tasarım kullanıyor. Optik görüntü sabitleme de yapabilen bu teknoloji, kağıt üzerinde harika duruyor. Gösterilen örneklerde bunu pratiğe de döktüğü görülen kamera teknolojisi, Huawei P20 Pro gibi kamera sayısını artırmak yerine sürece çok daha farklı ve karmaşık açıdan yaklaşıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Oppo Find X
Oppo Find X
Oppo Find X
Oppo Find X

Oppo Find X’in ortaya çıkan diğer özellikleri ise şöyle

Oppo Find X, bünyesinde fiziksel bir parmak izi sensörü taşımıyor. Burada ekrana entegre parmak izi sensörüne sahip olacağı söylenen modelin, önde çok ince çerçevelere sahip olacağı biliniyor. Burada Huawei P20 ailesi gibi ufak bir çentiğin yer aldığı telefon, gerçekten iddialı geliyor. Teknik tarafta ise modelin gücünü Snapdragon 845 işlemciden alacağı söyleniyor. 6,42 inç 2K OLED ekran üzerine kurulacak telefonun, ön kamerasıyla üç boyutlu yüz tanıma yapabileceği iddia ediliyor. RAM tarafında 8 GB’dan başlayacağı söylenen telefon, 19 Haziran tarihinde resmi olarak tanıtılıyor.

İLGİLİ HABERLER