reklamı kapat

POPÜLER

8+1’lik yapısı sayesinde vergi avantajı sağlayan Volkswagen Transporter satışa sunuldu

Yüksek vergi seviyelerinin hakim olduğu Türkiye pazarına özel olarak tasarlanan 8+1’lik Volkswagen Transporter versiyonu kalabalık aileleri ve uzun yol meraklılarını bir araya getiriyor.

Ticari araç sınıfında Volkswagen‘in elinin en güçlü olduğu modellerden birisi olan Transporter farklı kullanım amaçlarına göre versiyonlarla kullanıcılarla buluşuyor. Bazen yük taşımak için bir VAN bazense kalabalık nüfuslar için bir servis aracı olarak karşımıza çıkan model, artık Türkiye’deki sadık kullanıcılarını mutlu edecek yeni bir seçeneğe kavuştu. Volkswagen’in vergi avantajı sağlaması adına 8+1 koltuk yapısıyla Türkiye pazarına özel olarak hazırladığı versiyon, uygun fiyat ve tutumluluk karakterini bir araya getirme iddiasında. Toplamda 150 PS güç üreten 2.0 litrelik TDI motor ve DSG otomatik şanzıman seçeneğiyle satın alınabilen model 164.950 TL‘lik etiket fiyatına sahip.

Genel özellikleri

Donanım itibarıyla güncel versiyonlarda gördüğümüz parçaları barındıran versiyonda ilk olarak vergi kısmıyla ilgili bilgiyi soru işaretini ortadan kaldırmakta fayda var. 2014 yılında kabul edilen ilgili kanunla, en fazla 9 koltuğa sahip olabilen ve insan taşımak amacıyla imal edilen motorlu taşıtların otomobil sınıfına dahil olması, bu projenin çıkış noktası diyebiliriz. Kanunla birlikte otomobil statüsünde tescil edilen Transporter 8+1, böylece düşük MTV ile Transporter sahibi olmak isteyenler için daha cazip bir hale geliyor. Türkiye’ye özel olarak tasarlanan araçta yükseklik ayarlı halojen farlar, ısı yansıtıcı ve renkli camlar, rezistanslı arka cam ve cam sileceği ile sürüş konforu sağlanırken arka park sensörü sayesinde rahat park etme imkanı sunuluyor. Çift bölgeli klimatik klima ve yolcu bölümü basamak aydınlatması konforlu bir seyahat imkanı da sunan modelin tavanında yer verilen 10 adet portbagaj sabitleme noktası ekstra yük taşıma kapasitesi de beraberinde getiriyor.

Elektronik destek sistemleri kısmındaysa viraj dengeleme sistemi (ESP), anti patinaj sistemi (ASR), hill holder (yokuş kalkış desteği), yağmurda fren desteği, yüke duyarlı devrilme koruması (ARP), elektronik diferansiyel kilidi (EDL), dört tekerlekte bağımsız süspansiyon ve hız sabitleyici standart olarak yer alıyor. Ülkemizde 107.900 TL‘den başlayan etiketle satışta olan Transporter’ın detaylı fiyat listesine buradan ulaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Yeni Volkswagen Crafter