reklamı kapat

POPÜLER

Otomobil tasarımcısından sıra dışı bir nargile

Eski motorsporları konsept otomobil tasarımcısı İtalyan Christian Zanzotti’nin elinden çıkan bu nargile görenleri kendisine hayran bırakıyor. Geleneksel tütün içme aracını teknolojiyle buluşturan ürün, konuya farklı bir bakış açısı kazandırıyor.

Yeni nesil nargile tasarımlarında günümüz teknolojik imkanlarından faydalanan üreticiler, modern çerçevede hazırlanmış sıra dışı ürünlerle karşımıza çıkıyorlar. Buna son örnek, Christian Zanzotti tarafından geliştirilen 1001 isimli nargile.

nargile-13D baskı gibi son teknolojik işlemlerle özel malzemeleri bir araya getiren 1001; radikal, sade ve zarif şeklinde nitelendiriliyor. Kullanılan eloksallanmış alüminyum, kristal şeffaf cam ve parlak pirinç malzemeleriyle minimal yapıda sıra dışı tasarıma imza atan Zanzotti, bazı parçalar için ise 3D yazıcıdan faydalandığını belirtiyor. Diğer taraftan dünyanın önde gelen otomobil üreticilerinin de nargile tasarımlarına sahip oldukları bilinirken, akıllara -yüzde 60 alüminyum, yüzde 20 paslanmaz çelik ve yüzde 10 oranında camdan oluşan- Porsche Design ekibi tarafından piyasaya sürülen PD Shisha geliyor. 1 Mayıs’ta 499 euro (yaklaşık 685 dolar) fiyatla satışa sunulacak ürün için ön sipariş verebilmek mümkün.

nargile-2

nargile-3

nargile-4