reklamı kapat

POPÜLER

Oyuncak arabalar yarış oyunuyla canlanıyor [Video]

Zamanın havalı oyuncakları arabalar, tablet ve telefonlarla ikinci hatta üçünü plana atılmış durumda. Ama bu durum artırılmış gerçekliğin de yardımıyla değişebilir.

Kickstarter projesi Pocket Racing 2.0 oyuncak arabaları yeni nesilin seveceği ve “anlayacağı” şekilde adeta formatlıyor. iPad’lerle ve Android tabletlerle uyumlu olan Pocket Racing, iTunes ve Google Play’den uygulamasını indirip kendi özel arabasını aktif hale getirdikten sonra kullanıma hazır hale geliyor. Oyuncak arabayı tabletin üstüne koyuyorsunuz ve tıpkı bir araba yarışındaymış gibi arabayı kontrol ediyorsunuz. Tek başına oynayabileceğiniz gibi arkadaşlarınızla da oynamanız mümkün. Oyuncak arabalar oyunun gidişatına göre tepki de verebiliyor. Oyunun durumuna göre LED ışıklar ya da titreşimlerle eğlenceyi artıran oyuncak arabalar, kasalarını da fırlatabiliyor. Tekerlekleri sayesinde ekrana sıkıca tutundukları için dikey konumda da oynamak mümkün oluyor.

Kickstarter’da 38 dolardan başlayan fiyatlarla satılan oyuncak arabaların ağustosta kullanıcılara ulaştırılması bekleniyor.

VİDEO