reklamı kapat

POPÜLER

Mercedes’in “çarpışmayan” oyuncak arabaları çocukları çıldırttı [Video]

Çocukların oyuncak arabaları ne kadar sevdiği malum, ve onları çarpıştırmayı da. Ancak Mercedes imzalı bu “çarpışmayan” arabalar, tüm çocukların kabusu olmaya geliyor.

Mercedes’in içine çok güçlü mıknatıslar yerleştirdiği oyuncak arabalar, birbiriyle çarpışmayı engelleyerek çocukların en büyük zevkini elinden alıyor. Söz konusu oyuncak arabaların amacı elbette çocukları “trollemek” değil. Bu eğlenceli reklam kampanyasının asıl amacı Mercedes otomobillerin güvenliğini vurgulamak.

C-Serisi de dahil olmak üzere yeni nesil Mercedes otomobillerde yer alan radar destekli fren yardım sistemi aslında basitçe reklamda gördüğünüz şeyi yapıyor. Biri ön tampondaki Mercedes logosuna, bir diğeri arka tampona yerleştirilen iki adet radar sistemi, yoldaki diğer araçları taradığı gibi, gerektiğinde otomatik olarak frenleme yapıyor. Sistem aynı zamanda fren uyarı ışıklarını yakarak sürücüyü önceden uyarıyor.

“Çarpışmaya bayılanların nefret edeceği, çarpışmaktan nefret edenlerinse bayılacağı” fren sistemi için çekilen eğlenceli reklam filmini hemen yukarıdan izleyebilirsiniz.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Mercedes’in “çarpışmayan” oyuncak arabaları çocukları çıldırttı [Video]” için 2 cevap

  1. akore dedi ki:

    Mercedes duruyo da, karşıdaki araba durmazsa sıkıntı büyük.

  2. Mehmet Kıvanç Gökmen dedi ki:

    bayağı reklammış; gerçek otomobil reklamı. başlık için söylüyorum: artık sadece mercedes’te olan bir teknoloji olmadığı için mi “çocuk”a karşı olan sempatimiz kullanıldı da reklam izledik?