reklamı kapat

POPÜLER

Ford’dan çocuklara özel, çekiş kontrol sistemli Mustang [Video]

Ford, ikonik modeli Mustang’i çocukların kullanabileceği bir boyutta Fisher-Price ortaklığıyla satışa sunmaya hazırlanıyor.

Eylül ayının sonuna doğru McLaren‘ın ilk elektrikli otomobili karşımıza çıkmıştı lakin oyuncak olarak. McLaren’ın, P1 modelini çocuklar için oyuncak olarak satışa sunmasının ardından bir diğer üreticinin yine çocuklar için ürettiği modelle karşı karşıyayız. Ford, Fisher-Price işbirliğiyle en çok satan spor otomobili olan Mustang GT‘nin Convertible versiyonunu oyuncak olarak satışa sunmaya hazırlanıyor. “Oyuncak” kelimesi ilk başta modeli gözünüzde küçültebilir lakin Ford, hiç de küçümsenmeyecek bir özelliği modele dahil ederek fark yaratmayı başarmış.

mustangtoy2
Ford’un “Smart Drive Mustang” adıyla satışa sunacağı oyuncak modelde, gerçek otomobillerde görmeye alışık olduğunu çekiş (traction) kontrol sistemi bulunuyor. Yanlış okumadınız, Ford’un oyuncak Mustang modeline entegre ettiği çekiş sistemi çamurlu ve kaygan zeminlerde elektriğe giden gücü özel olarak ayarlıyor ve modelin zor koşulların üstesinden gelmesine yardımcı oluyor. Çekiş kontrol sisteminin yanında stabilite kontrol sistemi, hız kontrol sistemi gibi yardımcı elemanlar model dahilinde bulunuyor. Smart Drive Mustang’in gösterge kısmında erişebildiğim maksimum hız olan sekiz kilometrelik hız değerinin yetişkenler tarafından ayarlanabildiği dokunmatik LED ekran bulunuyor. Aralık ayından itibaren mağazalardaki yerini alacak olan Smart Drive Mustang yurt dışında 359.99 dolarlık etiket fiyatıyla satışa sunulacak.

VİDEO

YORUMLAR