reklamı kapat

POPÜLER

Pacific Rim Uprising’i bekleyenleri üzecek gelişme

Geçtiğimiz yıllarda büyük beğeni toplayan Pacific Rim’in beyaz perdeye geri döneceğini bir süredir biliyorduk. Pacific Rim Uprising olarak adlandırılan devam filminin vizyon tarihi bile belliydi. Ancak heyecan uyandıran bu yapımın gösterim tarihi herhangi bir neden açıklanmadan ertelendi!

Kısaca hatırlatmak gerekirse Guillermo del Toro tarafından yaratılan Pacific Rim, 2013’ün en fazla ilgi gören filmleri arasına girmişti. Eleştirmenler pek beğenmese de 411 milyon dolarlık gişe hasılatı elde etmeyi başarmıştı. Dolayısıyla devam filminin geleceğine dair açıklama gecikmedi. İkinci filmin yönetmenliğini ise Daredevil ile tanıdığımız Steven S. DeKnight üstleniyor. Oyuncu kadrosunda da ciddi değişiklikler söz konusu. Bu sefer başrolde Star Wars: The Force Awakens ile tanıdığımız John Boyega yer alıyor. Karşımıza Jake Pentecost karakteriyle çıkmaya hazırlanıyor. Ona bu yeni hikayede Scott Eastwood, Cailee Spaeny, Jing Tian ve Levi Meaden gibi isimler eşlik ediyor.

Daha önce Pacific Rim Uprising’in 23 Şubat 2018‘de vizyona gireceği açıklanmıştı. Şimdi Universal Studios gösterim tarihini bir ay erteledi. Filmin izleyicilerle buluşacağı yeni tarih 23 Mart 2018 olarak belirlendi. Bu ertelemenin nedeni ise bilinmiyor. Bir aylık gecikme çok uzun bir süre olmamasına rağmen bu değişikliğin sebep açıklanmadan yapılması fazlasıyla dikkat çekiyor.

YORUMLAR