reklamı kapat

POPÜLER

Audi RS3 LMS

Hyundai RN30

Citroen C3 WRC

Hyundai i20 WRC

Toyota Yaris WRC

Toyota C-HR Gazoo Racing

Porsche GT3 Cup

Paris Otomobil Fuarı’nın kanatlı melekleri [Galeri]

Paris Otomobil Fuarı‘nın en vahşi temsilcileri olan, üreticilerin yarış versiyon modelleri her zaman olduğu gibi yine büyük ilgi ile karşılandı. Audi‘den Porsche‘ye birçok markanın fuar kapsamında otomotiv tutkunları ile buluşturduğu yarış modellerini bir araya getirdik.

2016 Paris Otomobil Fuarı otomobil her zaman olduğu gibi üreticilerin en yeni ve güçlü modellerini sergilediği bir organizasyon oldu. Markalar standart yol modellerinin dışında yarış organizasyonlarında kendilerini temsil edecek modelleri de organizasyon kapsamında otomotiv tutkunları ile buluşturdu. Hyundai‘den Toyota‘ya Porsche‘den Audi‘ye birçok üreticinin ilk kez kullanıcılar ile buluştuğu Paris Otomobil Fuarı’nın en vahşi modellerini 2017 sezonu için şimdiden hazır.


Audi RS3 LMS

Audi RS3 LMS’de modifiye edilmiş 2.0 litre hacminde ünite görev yapıyor. Standart modele yapılan modifikasyonun ardından elde edilen güç değeri ise 330 beygir. 0’dan 100’e 4.5 saniyede erişebilen Audi RS3 LMS’nin maksimum sürati ise 240 km/s.
audilms


Hyundai RN30

Hyundai RN30’da 380 beygir güç üreten 2.0 litre‘lik turbo ünite görev yapıyor. Hyundai bu performans motorundan 451 nm gibi bir tork değeri elde ediyor.
rn30


Citroen C3 WRC

İlk kez Paris’te ortaya çıkan modeller arasında yer alan Citroen C3 WRC’de, 375 beygir güç üreten dört silindirli 1.6 litre‘lik motor görev yapıyor.
citroenc3wrc


Hyundai i20 WRC

Hyundai’i dünya ralli şampiyonasında temsil edecek olan i20 WRC’de turbo beslemeli 1.6 litre‘lik motor 380 beygir güç üretiyor.
i20wrc


Toyota Yaris WRC

Toyota’nın yarış organizasyonları için Microsoft ortaklığını açıkladığı Paris Otomobil Fuarı’nda marka için önemli modellerden birisi de Yaris WRC oldu. Teknik detayları paylaşılmayan Yaris WRC’nin yarışlara büyük heyecan getirmesi bekleniyor.
toyotayariswrc


Toyota C-HR Gazoo Racing

Toyota’yı 24 saat süren dayanıklılık yarışlarında temsil edecek olan C-HR, Gazoo Racing ile birlikte geliştirildi. C-HR’ın standart modelinin üretimi ise ülkemizde yapılıyor.
chr2


Porsche GT3 Cup

Porsche’nin düzenlediği yarış organizasyonunda görev alan GT3 Cup, GT3 RS’den 220 kg daha hafif. 4.0 litre hacminde motorun görev yaptığı Porsche GT3’ün güç değeri ise 485 beygir olarak dikkat çekiyor.
porscheparis2016