reklamı kapat

POPÜLER

2019 Audi A6

Paylaşılan yeni fotoğraflar eşliğinde 2019 Audi A6’nın iddialı detaylarına yakından bakın [Galeri]

Kendisini asfaltta kanıtlamak adına yavaş yavaş yüz göstermeye başlayan 2019 Audi A6, satışlarının öncesinde derinlemesine detay içeren yeni fotoğraflarla karşımızda.

Audi’nin A8 ve A7‘nin ardından yeni jenerasyon tasarım ve teknolojisiyle harmanladığı üçüncü binek modeli konumunda olan A6 ile ilk olarak şubat ayı içerisinde teorik olarak tanıştık. Resmi kaynaklardan paylaşılan verileri ve fotoğraflarıyla elektronik ortamda kendisini inceleme şansı bulduğumuz 2019 model yıllı seri, somut olarak mart ayı içerisinde kapılarını açan Cenevre Otomobil Fuarı’nda boy göstermişti. Organizasyonun ilgi gören otomobillerinden birisi olan 2019 Audi A6, düzenlenen özel bir etkinlikte farklı ülkelerden davet edilen gazetecilerle birlikte artık resmi olarak asfalta inmiş durumda. Yavaş yavaş satış sürecine geçilecek olan modelinden yeni fotoğraflar paylaşan marka, potansiyel alıcıları etkilemek konusunda şimdiden fazlasıyla iddialı.

2019 Audi A6

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Öne çıkan özellikler

Yaklaşık bir ay önce Avant versiyonuyla da karşımıza çıkan yeni jenerasyon A6’dan gelen yeni fotoğraflara bakmadan önce sizlere ufak hatırlatma içeren detayları paylaşalım. Yerini aldığı jenerasyona oranla büyüklük ve genişlik parametreleriyle ileride olan sekizinci jenerasyon toplamda 4,939 milimetrelik bir otomobil olarak karşımıza çıkmıştı. Kaputunun altına indiğimizde bizleri bir adet benzinli bir adet dizel olmak üzere 3.0 litrelik V6 makinelerle karşılayan A6, bu motorlarla maksimumda 340 PS gücü yere aktaracak. Dış tasarımındaki etkileyiciliğini içerisinde zirve yaptırarak akıllarımızda yer edinen araçta boyutları 12,3 inç (sürücü), 10,1 inç (multimedya) ve 8,6 inç (klima ve fonksiyon) olarak değişen üç ekrana yer veriliyor. İşin içerisine ambiyans aydınlatması da girdiğinde A6’nın kokpitindeki gece sürüşünün keyfi hiç şüphesiz yeni bir noktaya taşınıyor. Sekizinci jenerasyon Audi A6 ile ilgili merak ettiğiniz diğer detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

İlgili video

2019 Audi A6 tanıtım videosu